Сонячний повітряний колектор

Сонячний повітряний колектор (solar air heater)  - це пристрій, що працює від енергії Сонця та нагріває повітря. Сонячні повітряні колектори являють собою найчастіше прості плоскі колектори і використовуються в основному для опалення приміщень, сушіння сільськогосподарської продукції. Повітря проходить через поглинач тепла завдяки природній конвекції або під дією вентилятора. Оскільки повітря гірше проводить тепло, ніж рідина, поглинач передає йому менше тепла, ніж рідкий теплоносій. 

У деяких сонячних повітренагрівачах до поглинаючої пластини приєднані вентилятори, які збільшують турбулентність повітря і покращують теплопередачу. Недолік цієї конструкції в тому, що вона витрачає енергію на роботу вентиляторів, таким чином збільшуючи витрати на експлуатацію системи. При холодному кліматі, повітря направляється в проміжок між пластиною-поглиначем і утепленою задньою стінкою колектора: таким чином уникають втрат тепла через скло. Однак, якщо повітря нагрівається не більше, ніж на 17°С вище температури зовнішнього повітря, теплоносій може циркулювати по обидві сторони від пластини-поглинача без великих втрат ефективності. 

конструкція.jpg

Основними перевагами повітряних колекторів є їх простота і надійність. Такі колектори мають просту будову. При належному догляді якісний колектор може прослужити 10-20 років, а управління ним вельми нескладне. 

Потенційним способом зниження вартості колекторів є їх інтеграція в стіни або дахи будівель, а також створення колекторів, які можна буде збирати з готових збірних компонентів.

Сонячний повітряний колектор.png

Колектори призначені для обігріву приміщень в умовах достатньої сонячної освітленості і при відсутності (або паралельно з ними) інших джерел енергії (таких як газ, електрика, рідке і тверде паливо). Колектори не можуть бути основною системою опалення, так як не забезпечують постійних характеристик, як протягом доби, так і при зміні сезонів року. Однак система може бути інтегрована в будь-яку існуючу систему опалення та вентиляції.
Сонячний повітряний колектор