Євросоюз профінансує будівництво в Україні 10 ГВт потужностей з виробництва «зеленого» водню

Європейський Союз профінансує будівництво в Україні 10 ГВт потужностей з виробництва «зеленого» водню.

Про це під час круглого столу «Воднева економіка: Дорожня карта» розповів виконавчий директор Державного агентства UkraineInvest Олексій Іванченко, передає kosatka.media

«Україна має другий у Європі потенціал відновлюваної енергетики: Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька області здатні забезпечити половину потреб країн Євросоюзу в електроенергії, - пояснює він. - Наша газотранспортна мережа придатна для транспортування газової суміші з вмістом до 25% водню, а це 16 млн кубометрів водню зараз і ще 10 – протягом чотирьох років».

За словами Олексія Іванченко, кошти виділені на будівництво заводів з виробництва «зеленого» водню дозволять Україні додатково залучити до 20 млрд євро інвестицій.

Наразі в Міненерго розглядають можливість будівництва заводу з виробництва водню в Україні.

За оцінками незалежних експертів Україна на сьогоднішній день має другий в Європі потенціал відновлюваної енергетики. Чотири регіони півдня-Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька області – здатні забезпечити половину потреб країн Євросоюзу в енергії, зазначив Іванов. Також великий інтерес викликає наша газотранспортна мережа для транспортування водню в країни Європи, додав він. Дослідження показують, що на сьогодні є можливість транспортувати газову суміш з вмістом до 25% водню, а це 16 млн кубометрів водню зараз і ще 10 – протягом чотирьох років. Також в Міненерго розглядають можливість будівництва заводу з виробництва водню в Україні, додав Іванов.

За оцінками Єврокомісії загальна кількість інвестицій у водень до 2030 року складе €430 млрд. На виробництво водню планується витратити €220 млрд, з яких 160 будуть спрямовані на отримання водню завдяки електроенергії сонячних і вітрових електростанцій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка