Євросоюз підвищать енергоефективність 35 млн будівель за 10 років

До 2030 року Євросоюз зобов’язався підвищити енергоефективність близько 35 мільйонів будівель.

Про це йдеться у стратегії з реновації (Renovation Wave Strategy), оприлюдненій Єврокомісією, передає ruscable

У наступному десятилітті об’єднана Європа зосередиться на трьох напрямках: декарбонізації систем опалення та кондиціонування; вирішенні проблем енергетичної бідності та низької енергоефективності будівель; реконструкції муніципального житлового фонду: шкіл, лікарень та адміністративних будівель.

Єврокомісія має намір встановити більш суворий контроль за наявністю сертифікатів енергоефективності (Energy Performance Certificates) для споруджуваних, а також за відповідністю обов'язковим мінімальним стандартам щодо забезпечення енергоефективності для існуючих будівель.

В рамках стратегії також планується поширити вимоги щодо відповідної реконструкції будівель на всі рівні державного управління. Згідно з цільовим планом зі збереження клімату на період до 2030 року (Climate Target Plan 2030), темпи заміни опалювального обладнання, як очікується, досягнуть близько 4% на рік у період 2026-2030 рр. як у житловому, так і у комерційному секторах.

За даними Єврокомісії, на реконструкцію будівель у зазначених цілях потрібні щорічні інвестиції в розмірі близько €275 млрд. Також у 2021 році Єврокомісія планує переглянути директиви з енергоефективності (Energy Efficiency) та енергоефективності будівель (Energy Performance of Buildings).

Очікується, що реалізація стратегії з реновації дозволить, як мінімум, подвоїти темпи реновації у наступному десятилітті, що гарантує підвищення енергоефективності та ефективності використання енергоресурсів у країнах ЄС.

Для досягнення цільового показника зі скорочення сумарних викидів парникових газів (ПГ), як мінімум, на 55% до 2030 року, запропонованого Європейською комісією у вересні 2020 року, країни ЄС повинні домогтися скорочення викидів ПГ будівлями на 60%, скорочення споживання енергії у цілому на 14% і скорочення споживання енергії на опалення та кондиціонування на 18%. В даний час у країнах ЄС на частку будівель припадає близько 40% енергоспоживання і 36% викидів ПГ, але тільки 1% будівель щорічно реконструюються з метою підвищення енергоефективності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка