Європу й Африку з'єднають кілька підводних силових кабелів для доставки відновлюваної електроенергії

Європа прокладе підводні силові кабелі для доставки відновлюваних джерел енергії з Африки.

В даний час розробляється кілька проектів, передає balkangreenenergynews.com

Зокрема, Греція і Єгипет ведуть переговори про можливість прокладки підводного з'єднувача потужністю 2 ГВт на дні Середземного моря і з'єднання своїх електричних систем.

Незалежний оператор передачі електроенергії (Admie або IPTO), яким є грецька TSO, готує меморандум про взаєморозуміння зі своїм єгипетським колегою EETC про підводний з'єднувач потужністю 2 ГВт.

Ідея створення зв'язків між двома континентами полягає у тому, щоб постачати відновлювану електроенергію з Північної Африки, де найближчим часом будуть побудовані значні потужності з виробництва екологічно чистої енергії, на європейський материк. З точок входу він може бути переданий через існуючу і плановану інфраструктуру в Центральну і Західну Європу.

Греція нарощує пропускну здатність високовольтного з'єднання з Болгарією. Вона також працює з Італією над підводною кабельною лінією потужністю 1 ГВт під Іонічним морем, на додаток до існуючої, потужністю 500 МВт, побудованою у 2001 році.

У звіті додається, що приватні партнери могли б брати участь у проекті з Єгиптом. Admie розглядає, яким був би найкращий маршрут: на Крит, Пелопоннес або навіть в Аттику.

Греція вже є частиною проекту інтерконектора Євроафрика. Він призначений для з'єднання його материкової частини з Кіпром і Єгиптом через Крит. Іншим планованим коридором є інтерконектор Євроазії, який повинен пройти з Ізраїлю через Кіпр на Крит і на материкову частину Греції.

Крит і Кіпр будуть з'єднані з материковою частиною Греції, Ізраїлем і Єгиптом, коли будуть завершені два основних коридори.

Admie вже проклав кабель з півострова Пелопоннес на Крит. Інша лінія повинна бути закінчена у наступному році. У стадії розробки знаходиться ще один проект по з'єднанню острова з Аттикою, де розташовані Афіни. Це буде частина інтерконекторів, які йдуть в Ізраїль і Єгипет.

Європейський союз схвалив грант у розмірі 100 мільйонів євро для інтерконектора EuroAsia у липні.

В інших країнах Італія і Туніс готуються до створення лінії зв'язку потужністю 600 МВт під сицилійською протокою. ЄС надав TUNITA, також відомій як Elmed Mediterranean, статус проекту, що представляє суспільний інтерес, або PCI, точно так само, як інтерконектор EuroAsia.

Алжир розглядає можливість з'єднання як з Італією(через Сардинію), так і з Іспанією. Іспанія має намір прокласти підводний кабель в Марокко на додаток до двох існуючих підводних кабелів загальною потужністю 1,4 ГВт. Африканська країна також розробляє аналогічний двосторонній проект з Португалією.

Британська компанія Xlinx заявила у квітні, що хоче провести чотири підводні високовольтні кабелі постійного струму (HVDC) до Марокко. Планована потужність становить 3,6 ГВт. Це було б найдовше з'єднання підводних човнів у світі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка