Європейське агентство запустить апарат для знищення космічного сміття

Європейське космічне агентство виведе на орбіту у 2025 році перший зонд для збору і знищення космічного сміття.

ЄКА реалізує проект у співпраці зі стартапом ClearSpace, передає Известия

"На орбіті Землі в даний час дрейфують залишки космічних кораблів, - заявив глава Європейського космічного агентства Йохан-Дітріх Вернер. - Тому всі країни-члени ЄКА активно підтримали цю місію".
Зонд ClearSpace-1 націлений на відпрацьовану ступінь ракети Vega.

За словами засновника і глави ClearSpace Люка Піге, на орбіті знаходяться близько 2 тис. діючих супутників і більше 3 тис. несправних. "Зараз саме час для такої місії", - підкреслив він.

"Навіть якщо завтра всі космічні запуски будуть зупинені, прогнози показують, що кількість орбітального сміття буде збільшуватись, оскільки зіткнення предметів створює свіже сміття у вигляді каскадного ефекту", - прокоментувала проект глава напрямки ЄКА "Чистий простір" Луїза Інноченті.

У NASA вважають, що сьогодні на орбіті знаходиться більше 2,2 тис. діючих і понад 5 тис. відпрацьованих космічних апаратів, а також більше 14 тис. фрагментів космічного сміття.

У квітні глава відомства Джеймс Брайденстайн заявив, що ракетні випробування Індії призвели до утворення близько 400 фрагментів космічного сміття, потенційно небезпечного для Міжнародної космічної станції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка