Європа створює супутникову систему моніторингу викидів CO2

У 2026 році Євросоюз запустить супутникову систему моніторингу викидів парникових газів. 

Супутники, які відправляться у космос спеціально для цієї місії, з високою точністю будуть вимірювати по всій планеті концентрації двох найбільш поширених парникових газів-вуглекислого газу і метану, передає euronews.com

Зараз космічні супутники вже вимірюють рівень парникових газів в атмосфері, проте вони оцінюють тільки їх загальну кількість і «не бачать» досить точно джерела цих викидів.

Супутники для нової місії запрограмують таким чином, щоб вони володіли високою чутливістю і допомагали аналізувати не тільки загальну хмару газів, але і бачити у реальному часі точки на планеті, звідки ці гази надходять.

Таким чином Євросоюз збирається зробити свій внесок у виконання цілей Паризької угоди, згідно з якою всі країни, що ратифікували її, повинні скоротити викиди парникових газів настільки, щоб утримати глобальне потепління у межах 2 градусів Цельсія у порівнянні з доіндустріальним рівнем другої половини XIX століття.

Нова система моніторингу допоможе багатьом країнам об'єктивно оцінити свої успіхи у досягненні цієї мети. Вона стане частиною програми спостереження Землі Європейського Союзу Copernicus.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка