Європа планує встановити контроль над 20% світового ринку напівпровідників

Європа планує встановити контроль над 20% від світового ринку напівпровідників у вартісному вираженні.

Амбітну стратегію розробив Європейський союз, передає hightech.plus

ЄС прагне створити десятки підприємств, пов'язаних з розробкою і виробництвом процесорів, і вивести у лідери кілька компаній з оцінкою понад $1 млрд. протягом цього десятиліття. План "цифровий компас" буде представлений Єврокомісією на цьому тижні.

"Зниження критичної залежності від поставок з Азії дозволить ЄС отримати цифровий суверенітет і краще відстоювати європейські інтереси», — кажуть автори законопроекту. - Новий підхід буде спрямований на підтримку відкритої природи Інтернету".

Цифровий компас Європи вкаже на ряд цілей і завдань, прив'язаних до певного тимчасового періоду. До кінця 2030 року європейські країни мають намір розгорнути власні підприємства, які сформують повноцінний ланцюжок поставок напівпровідників — від проектування компонентів до готових продуктів. В рамках цього ж пакету заходів компаніям з приватного сектора буде доручено прискорити розгортання 5G-мереж і розробити власні квантові комп'ютери до 2025 року. При цьому кількість стартапів-єдинорогів з оцінкою вище $1 млрд. має бути також збільшено за рахунок нового пакету держсубсидій.

Європейський союз створить систему моніторингу того, наскільки швидко реалізуються поставлені завдання досягнення напівпровідникової незалежності. Єврокомісія буде щорічно публікувати звіти з докладним описом технологічного прогресу. А в центрі цифровізації Європи знаходитимуться промислові підприємства з виробництва 5-нм процесорів - з цією метою ЄС раніше залучив до співпраці Samsung і TSMC. Результати переговорів з ІТ-гігантами поки невідомі.

План здобуття Європою незалежності від поставок мікропроцесорів повинен буде ще пройти процедуру погоджень. Однак внесення до нього радикальних змін малоймовірне - підготовка документа була ініційована самою Єврокомісією у жовтні минулого року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка