Єврокомісія введе вуглецеві сертифікати для імпортерів за ціною квот на викиди в ЄС

Єврокомісія має намір ввести цифрові CBAM-сертифікати для обліку емісії СО2 при виробництві імпортованої продукції на основі середньої аукціонної ціни квот на викиди в системі торгівлі викидами ЄС (EU ETS).

Як повідомило видання S&P Global Platts, нововведення запрацює у рамках впровадження механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) - попередній текст відповідного законопроекту про CBAM офіційно представлять 14 липня, передає interfax.com.ua

Єврокомісія пропонує, щоб компанії-імпортери найбільш вуглецевої продукції щорічно надавали звіт по ввезених товарах, включаючи унікальний ідентифікатор, присвоєний адміністрацією CBAM, тип і обсяг, країну походження і вид використаної калькуляції викидів СО2. Зазначається, що від імпортерів вимагатимуть купувати цифрові сертифікати до 31 травня кожного року. Вартість сертифіката буде прив'язана до ціни квот на викиди у рамках EU ETS і розраховуватися за середньою аукціонною вартістю щотижня.

Ціна квот на викиди СО2 в ЄС на закритті торгів у п'ятницю закріпилася на рівні €50,14 за тонну.

Сфера застосування механізму на початковому етапі буде обмежена кількома секторами економіки, серед яких енергетика, цемент, сталь, алюміній і добрива. Ті ж сектори вказані і в драфтовому документі. Разом з тим наголошується, що вуглецемність буде розраховуватися як прямо, так і побічно, тобто також у залежності від обсягу спожитої «брудної» електроенергії при виробництві продукції.

Згідно з поширеним документом, ЄС підтверджує наміри впровадити CBAM у 2023 році, але у повну силу він вступить з 2026 року після перехідного періоду.

Як повідомив міністр-радник представництва ЄС в Україні Торстен Воллерт в інтерв'ю порталу Green Deal, CBAM буде повністю відповідати правилам Світової організації торгівлі і не буде дискримінаційним.

Крім того, він відзначив наявність перехідного періоду при впровадженні CBAM. "Навіть після введення подібного механізму потрібен час для імплементації, що буде припускати перехідний період, – сказав він. - Сподіваємося, що український бізнес почне інвестувати в екомодернізацію вже зараз і, може, навіть за допомогою міжнародних партнерів».

ЄС імпортує електроенергію з Росії, України і з Західних Балкан. Основними імпортерами цементу виступають Білорусь, Колумбія, Туреччина і Україна, а сталь ввозиться в основному з Китаю, Росії, Туреччини, Великобританії та України.

Згідно з дослідженням аналітиків GMK Center, втрати українських металургійних компаній через введення СВАМ можуть досягати €700 млн на рік або 0,5% від ВВП країни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка