Єврокомісія вимагає від Франції знизити забруднення повітря

Єврокомісія вимагає від Франції знизити рівень шкідливих викидів в атмосферу токсичного газу, який продукує переважно автомобільний транспорт.

Про це йдеться у листі, який Брюссель 3 грудня направив уряду Франції, передає rossaprimavera

Єврокомісія закликає офіційний Париж у двомісячний термін виправити становище із перевищенням встановлених нормами ЄС лімітів щодо забрудненням повітря, виконавши рішення Суду Європейського Союзу (CJEU) від 24 жовтня 2019 року. В іншому випадку Франції загрожують багатомільйонні штрафи.

Рік тому Франція була визнана CJEU винною у недотриманні Директиви ЄС 2008 року про якість повітря і у систематичному перевищенні «річного ліміту викидів оксиду азоту з 1 січня 2010 року».

Діоксид азоту (NO2) є дуже токсичним газом, що виділяється головним чином автомобільним транспортом, зокрема, дизельними транспортними засобами. Перевищення концентрації NO2 постійно фіксується спеціальними датчиками у 12 великих містах країни: Парижі, Марселі, Ліоні, Страсбурзі, Монпельє, Греноблі, Ніцці, Тулоні, Тулузі, Реймсі, Клермон-Феррані, а також у долині Арв біля підніжжя Монблана.

Єврокомісія хоч і зазначила, що французький уряд протягом минулого року спробував поліпшити ситуацію з атмосферним забрудненням, але все ж вжиті заходи були «недостатніми», за винятком ситуації у районі Клермон-Феррана.

Сума, яку доведеться виплачувати через два місяці французькій владі, включає у себе штраф в €11 млн і щоденні додаткові виплати у розмірі не менше €240 тис., до тих пір, поки ситуація не зміниться. Уряд країни розуміє, що необхідні стандарти якості повітря у найближчому майбутньому досягти не вдасться, і вже заклала у бюджет необхідну для виплати штрафу суму.

Нагадаємо, що згідно з даними Інституту охорони здоров'я Santé Publique France за 2016 рік, в країні через забруднення повітря відбувається щорічно до 48 тис. передчасних смертей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка