Єврокомісія не вважає атомну енергетику "зеленою" та виключила її із зеленої таксономії

Єврокомісія тимчасово виключила атомну енергетику і видобуток природного газу з переліку стійких видів діяльності, інвестиції у які не шкодять клімату.

Як заявила єврокомісар з фінансових послуг Мейрід Макгіннесс, документ, який називається «зелена фінансова таксономія», передбачає значні обмеження для країн з ринковою економікою, що формується, передає eenergy.media

«Є багато країн з вугіллям, яким необхідно зробити великий стрибок, і у цьому їм допомагає газ, роль якого будемо розглядати у більш широкому елементі переходу, – сказала Мейрід Макгіннесс. - Ми бачимо у країн-членів ЄС щире бажання досягти кліматичної нейтральності, але також і розуміння того, наскільки це складно».

Зелена фінансова таксономія покликана сприяти "озелененню" фінансових систем для досягнення країною завдань у сфері клімату та екологічної стійкості.

Перед ЄС стоїть завдання звести до нуля різницю між викидами вуглекислого газу і його поглинанням. Цьому сприятиме перехід на чисті технології та відновлювані джерела енергії транспорту, промисловості, будівництва. Але цілі для сільського господарства ще не визначені.

"Якщо Європа хоче стати кліматично нейтральною через 30 років, то було б смішно називати будівництво нової газової електростанції зеленою інвестицією, – сказав "зелений" депутат з Нідерландів Бас Ейкхаут. - Термін служби цієї станції, як мінімум, 40 років, а значить, буде порушений крайній термін до 2050 року, коли ми повинні стати кліматично нейтральними, тому роль газу дуже обмежена".

21 квітня три головні органи влади Євросоюзу досягли угоди про скорочення викидів парникових газів,як мінімум, на 55% до 2030 року у порівнянні з рівнем 1990 року.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка