Єврокомісія виділить Греції 2,27 млрд євро для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел

Греція отримає 2,27 млрд євро для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел і високоефективних комбінованих теплоенергетичних установок.

Схему відновлюваної підтримки схвалила Європейська комісія, передає enerdata.net.

Грецька схема підтримує вироблення електроенергії з берегового вітру, сонячних фотоелектричних, вітрових і фотоелектричних джерел з накопиченням, біогазу, біомаси, газу на звалищах, гідроелектростанцій, концентрованої сонячної енергії (CSP), геотермальних електростанцій і високоефективних комбінованих теплоенергетичних установок. Відповідно до цієї схеми берегові вітрові і сонячні установки отримають підтримку у рамках спільної процедури конкурентних торгів (можливість проведення окремих аукціонів для берегових вітрових і сонячних установок, якщо в результаті спільних аукціонів не буде досягнута мінімальна диверсифікація технологій).

Іншим поновлюваним технологіям буде надана пряма підтримка за умови дотримання певних порогових значень, при перевищенні яких будуть застосовуватися процедури конкурентних торгів. Фінансова підтримка буде здійснюватися у формі двостороннього контракту на різницю(CFD), тобто, якщо ціна на електроенергію перевищує базову ціну, виробник електроенергії виплачує державі надлишок.

Грецька схема передбачає підтримку близько 4,2 ГВт потужності, має загальний максимальний бюджет у 2,27 млрд євро і відкрита до 2025 року з виплатою підтримки максимум на 20 років.

Схема підтримки, яка відповідає правилам державної допомоги ЄС, допоможе Греції досягти своїх цілей у сфері відновлюваних джерел енергії, сприяючи досягненню європейської мети з кліматичної нейтральності до 2050 року.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка