Єврокомісія виділила 22,5 млрд євро на підтримку офшорного вітру у Польщі

Європейська комісія виділить Польщі для будівництва морських вітроелектростанцій 22,5 млрд євро.

Відповідну програму підтримки, яка відповідає правилам державної допомоги ЄС і дозволить країні досягти поставлених цілей у галузі відновлюваних джерел енергії, схвалила ЄК, передає .

У січні 2021 року Сенат прийняв закон про офшорну вітроенергетику, який регулює порядок отримання державної підтримки забудовникам, зацікавленим у будівництві офшорних вітроенергетичних проектів в країні.

Нове регулювання запроваджує двосторонній контракт на різницю (CfD) у Польщі, аналогічний схемі CFD у Великобританії, який покриватиме різницю між ринковою ціною енергії та ціною, що дозволяє виробникам покривати витрати на виробництво морського вітру. Відповідно до цієї моделі виробники офшорної вітроенергетики будуть отримувати премію понад ринкові ціни, коли ринкова ціна нижче базової ціни; коли ринкова ціна вище базової ціни, виробники повинні будуть виплатити різницю воєводствам.

На першому етапі - до 2025 року - базова ціна для морських вітроенергетичних проектів буде встановлена на рівні 319,6 польських злотих/МВт-год (71,82 євро/МВт-год). Після 2025 року базова ціна буде встановлюватися на відкритих і конкурентних аукціонах на основі відповідних заявок.

Максимальний бюджет цієї програми становить 22,5 млрд євро, і вона діятиме до 2030 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка