Єврокомісія та фонд Білла Гейтса інвестують до $1 млрд у «зелені» проекти

У Євросоюзі у великомасштабні комерційні проекти на основі нових «зелених» технологій інвестують до $1 млрд у 2022-2026 роках.

Про це домовилися Єврокомісія та інвестфонд Breakthrough Energy, очолюваний Біллом Гейтсом в рамках угоди про партнерство, передає interfax.com.ua

"Декарбонізація світової економіки представляє великі можливості для інновацій, - говорить Білл Гейтс. - Європа, продемонструвавши своєчасну і послідовну прихильність питанням клімату і давнє лідерство у науці, техніці і технологіях, буде відігравати вирішальну роль у декарбонізації, а завдяки такому партнерству закладе міцну основу для майбутнього з нульовими викидами, де чисті технології будуть надійними і доступними для всіх".

Партнерство буде спрямоване на розвиток технологій з визнаним потенціалом скорочення викидів парникових газів, але які у даний час занадто дорогі, щоб їх масштабувати і конкурувати з існуючими технологіями на основі викопного палива. Залучення приватних і державних інвестицій у рамках партнерства допоможе знизити витрати впровадження цих технологій.

На першому етапі кошти будуть спрямовані на розвиток високоефективних проектів у чотирьох секторах, які мають великий потенціал для якнайшвидшої реалізації економічних і кліматичних амбіцій Європейського «зеленого» курсу:«зелений» водень, авіаційне біопаливо, уловлювання СО2 з повітря, довготривале зберігання енергії.

"Завдяки "Зеленому курсу" Європа хоче стати першим кліматично-нейтральним континентом до 2050 року, – зазначила голова ЄК Урсула фон дер Ляйен. - У Європи до того ж є відмінна можливість стати континентом кліматичних інновацій, бо наше партнерство допоможе підприємствам і новаторам в ЄС скористатися перевагами технологій скорочення викидів і створити робочі місця майбутнього».

Breakthrough Energy має намір об'єднати зусилля з ЄК у рамках існуючих програм ЄС, таких як Horizon Europe і Innovation Fund, для фінансування нового партнерства.

Інвестфонд Breakthrough Energy, заснований у 2015 році Біллом Гейтсом і групою приватних інвесторів, підтримує інновації, спрямовані на скорочення викидів. До складу його засновників, зокрема, входять глава Amazon Джеф Безос, колишній мер Нью-Йорка і власник агентства Bloomberg Майкл Блумберг, засновник Alibaba Ant Group Джек Ма та ін.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка