Єврокомісія пропонує заборонити імпорт товарів пов'язаних з вирубкою лісу

ЄС зобов’яже компанії розкривати дані про ланцюжки поставок з метою запобігання імпорту товарів пов'язаних з вирубкою лісів.

Відповідний законопроект презентувала Європейська комісія 17 листопада, передає interfax.com.ua

«Щоб досягти успіху у глобальній боротьбі з кризою біорізноманіття та кліматичною кризою, ми повинні взяти на себе відповідальність діяти як вдома, так і за кордоном, - сказав віце-президент ЄК Франс Тіммерманс. - Наше регулювання відповідає на запит громадян мінімізувати Європейський внесок у вирубку лісів».

Законопроект пропонує встановити порядок аудиту операційної діяльності компанії та її продукції (due diligence), а також впровадження системи бенчмаркінгу для країн з високим ризиком вирубки лісів. Зокрема, норми документа передбачається поширити на імпортерів сої, яловичини, пальмової олії, деревини, какао і кави, а також деяких похідних продуктів, включаючи шкіру, шоколад і меблі.

Нові правила вимагатимуть від операторів, які вперше розміщують відповідну продукцію на ринку ЄС, розкривати інформацію про ланцюжки поставок, щоб запевнити регулятора, що їх продукція не була вироблена на землях, де проводилася вирубка лісів, або деградованих землях після 31 грудня 2020 року, навіть у тому випадку, якщо це не заборонено у країні виробництва. У разі невідповідності цій вимозі реалізація продукції буде заборонена на ринку ЄС.

"Причина з якої ми можемо з гордістю сказати, що законопроект відкриває нові горизонти, полягає у тому, що він націлений не тільки на незаконну вирубку лісів, але і на всі вирубки, викликані розширенням сільськогосподарських угідь», — сказав єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініус Сінкявічюс.

За його словами, дане регулювання не передбачає дискримінації, оскільки буде застосовуватися не тільки до іноземних компаній, але і до європейських.

У Єврокомісії сподіваються, що закон буде прийнятий до 2023 року. При цьому великим компаніям буде надано 12-місячний пільговий період для адаптації, дрібнішим - 24-місячний пільговий період.

Законопроект по боротьбі з вирубкою лісів представлений через кілька днів після закінчення кліматичного саміту ООН у Глазго, де понад 100 світових лідерів, у тому числі європейські, пообіцяли до 2030 року покласти край процесу зникнення лісів на планеті.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка