Єврокомісія поставила за мету збільшувати потужності нової вітроенергетики на 30 ГВт у рік

Європейському Союзу необхідно буде щорічно встановлювати 30 ГВт нових вітроелектростанцій відтепер до 2030 року.

Про це йдеться у пакеті "Fit for 55", ряді законодавчих пропозицій, спрямованих на скорочення ЄС викидів на 55% до 2030 року, передає world-energy.org

Пропозиція комісії підвищує цільовий показник ЄС з відновлюваних джерел енергії з 32% до 40% до 2030 року. Це означає, що до 2030 року ЄС буде потрібно 451 ГВт вітроенергетичної потужності в порівнянні з 180 ГВт сьогодні.

Протягом 2021-25 років ЄС будуватиме по 15 ГВт вітроелектростанцій щороку.

"Пакет «Fit for 55» посилає чіткий сигнал споживачам та інвесторам: ЄС хоче значного розширення використання відновлюваних джерел енергії до 2030 року, з майже вдвічі більшою кількістю нового вітру, ніж ми будуємо в даний час, - говорить генеральний директор WindEurope Джайлс Діксон. - І ЄС хоче прискорити електрифікацію тих секторів, які досі покладалися на викопне паливо - це добре для клімату та економіки».

Пакет містить зміни у більш ніж 10 законодавчих актах, включаючи Директиву з відновлюваних джерел енергії, Директиву з податку на енергію, Директиву про інфраструктуру альтернативних видів палива і Систему торгівлі викидами ЄС.

Перегляд Директиви ЄС щодо відновлюваних джерел енергії суттєво покращує правову базу для корпоративних угод про купівлю електроенергії (PPA). Держави-члени повинні будуть видавати гарантії Походження (GOs) для всієї відновлюваної електроенергії, незалежно від того, чи отримав виробник підтримку на державних аукціонах. Це покращить відстеження відновлюваних джерел електроенергії. Для подальшого стимулювання електрифікації пакет включає орієнтовні щорічні цільові показники з відновлюваних джерел енергії для промисловості; частка відновлюваних джерел енергії у промисловості повинна щорічно збільшуватися на 1,1%.

"Цей пакет викличе додатковий попит з боку промисловості та інших великих споживачів енергії, які хочуть безпосередньо отримувати поновлювані джерела енергії, - говорить Джайлс Діксон. - Енергоємні компанії стукають у наші двері, бажаючи, щоб ми допомогли їм декарбонізуватися».

Нова Директива з відновлюваних джерел енергії також допоможе розвитку морського вітру, включаючи гібридні морські вітроелектростанції, які мають кілька мережевих з'єднань. Ця пропозиція вимагатиме, щоб країни ЄС спільно планували розвиток морського вітру в кожному морському басейні.

Нова Директива з податку на енергію встановлює нові правила оподаткування електроенергії та енергетичних продуктів, що використовуються на транспорті та в опаленні. Вона скасовує субсидії на викопне паливо і містить корисні положення для зниження ризику подвійного оподаткування при зберіганні електроенергії. Директива також пропонує національним податковим системам розподіляти види палива відповідно до їх енергетичного змісту і екологічних характеристик, щоб найбільш забруднюючі види палива обкладалися найбільшим податком. Нова Директива з податку на енергію вимагатиме одностайної підтримки з боку національних урядів.

Пакет Fit-for-55 адаптує систему торгівлі викидами ЄС (ETS) до нових кліматичних амбіцій за рахунок подальшого скорочення числа торгових квот. Він розширює сферу застосування ETS за рахунок залучення сектора судноплавства і створення окремої ETS для викидів в будівлях і секторах автомобільного транспорту. Це призведе до збільшення цін на викиди вуглекислого газу та подальшого стимулювання інвестицій в електрифікацію на основі відновлюваних джерел енергії. Новий соціальний фонд направить 25% доходів від нових ETS ЄС на мобільність і опалення тим громадянам, які постраждали непропорційно.

"Перехід в енергетичному секторі йде повним ходом і перегляд ETS ЄС дасть нові цінові сигнали для підтримки інвестицій в електрифікацію систем опалення та транспорту, - говорить Джайлс Діксон. - Новий соціальний фонд забезпечить справедливий та інклюзивний перехід".

Щоб створити рівні умови для вітчизняних та імпортних продуктів і знизити ризик того, що компанії перенесуть своє виробництво в країни з більш низькими стандартами CO2 (витік вуглецю), пакет Fit-for-55 включає новий механізм коригування меж викидів вуглецю. Це призведе до подорожчання імпорту сталі, цементу, алюмінію, добрив та електроенергії.

Вітроенергетика буде уважно стежити за цим, щоб уникнути підриву своїх глобальних ланцюжків поставок основних матеріалів і компонентів.

Пакет Fit-for-55 ще більше підсилює роль електрифікації на транспорті. Він включає в себе більш суворі стандарти викидів CO2, заборону на продаж дизельних і бензинових автомобілів до 2035 року і нову мету для зарядних станцій уздовж автомагістралей; по одній на кожні 60 км. Переглянута Директива про інфраструктуру альтернативних видів палива включає цільові показники по інфраструктурі зарядки електроенергії для легких і важких транспортних засобів і цільові показники електрифікації для деяких суден. У пакеті також говориться, що відновлювані види палива небіологічного походження, такі як поновлюваний водень, повинні становити 2,6% від загального споживання енергії на транспорті до 2030 року.

Основною перешкодою на шляху швидкого розширення вітроенергетики в Європі як і раніше залишаються складні правила і процедури видачі дозволів на будівництво нових вітроелектростанцій. WindEurope закликає Європейську комісію співпрацювати з державами-членами, щоб допомогти їм спростити свої правила і процедури видачі дозволів.

"Комісія хоче, щоб вітер становив половину електроенергії в Європі до 2050 року, і хоче, щоб у 2030 році потужність вітру була вдвічі більшою, ніж у нас сьогодні, - каже Джайлс Діксон. - Це цілком здійсненно з точки зору технологій і фінансів, але для цього необхідно значно поліпшити процедури видачі дозволів на будівництво нових вітроелектростанцій по всій Європі, ЄС повинен зіграти тут ключову роль у виявленні та просуванні передової практики".

Різні законодавчі пропозиції, що входять до пакету Fit-for-55, тепер повинні бути узгоджені 27 державами-членами ЄС і Європейським парламентом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка