Єврокомісія подала на Болгарію до суду за забруднення повітря

Європейська комісія подала до суду на Болгарію за забруднення повітря.

Країна не виконала зобов'язання взяті у 2017 році, передає 24.kz

Згідно з останнім звітом ЄС, якість повітря згубно позначається на продуктивності праці. З цієї причини Болгарія втрачає близько 2 мільйонів робочих годин на рік і 11 тисяч осіб. За заявами Єврокомісії, країну чекають великі економічні санкції, якщо на вулицях не стане легше дихати. Офіційна Софія у свою чергу зазначила, що більшість заходів знаходиться на підготовчій стадії і будуть реалізовані до 2024 року.

Ще до пандемії коронавірусу для болгарців захисні маски були звичайним атрибутом взимку. З першим похолоданням місцеві лікарі рекомендували рідше виходити на вулицю, адже саме в такі дні різко зростала кількість пацієнтів з респіраторними захворюваннями.

За даними Міністерства навколишнього середовища, найгірші показники 2020 року зафіксували в листопаді, коли концентрація зважених часток у атмосфері в чотири рази перевищила допустимий рівень. До слова, в той момент Всесвітня організація охорони здоров'я і передала свій звіт про стан повітря у Болгарії в Брюссель.

«За рівнем забруднення повітря Болгарія вже кілька років тримає перші рядки токсичного антирейтингу, - зауважує кореспондент Наталія Абільдіна. - Не тільки сама держава визнається найбільш загазованим на території ЄС, а й болгарська столиця третій рік поспіль числиться найбільш брудним містом Євросоюзу».

Взимку у Софії вміст шкідливих речовин у повітрі може перевищити безпечний рівень мінімум у 20 разів. Мешканці столиці скаржаться, що інколи нічим дихати, що зайвий раз стараються не виходити на вулицю. «Вдень смог не відчуваєш, але вранці або з настанням морозу з'являється присмак чи то металу, чи то сірки, - каже мешканка Софії. - Зараз всі ходять в масках, проблема не так помітна, але вдома, провітрюючи кімнату, помічаєш цей дим, який валить у квартиру».

До забруднення повітря у Болгарії призводить масове опалення будинків твердим паливом – деревом або вугіллям. У циганських кварталах палять покришки і сміття, зокрема, пластикове. Крім того, міські вулиці рідко миють. За словами лікарів, зважені частки у комбінації з іншими забруднювачами становлять серйозну загрозу для здоров'я людини: забруднення повітря не тільки знижує імунну відповідь організму на коронавірус, але і сприяє його поширенню.

«Навіть повний перехід на централізоване або електричне опалення не буде "чистим" рішенням, - зауважує еколог Радміла Пеловська. - Близько половини болгарської енергії виробляють вугільні електростанції, які сильно забруднюють повітря і не відповідають нормам Євросоюзу: разом з сажею вугільні станції викидають в атмосферу діоксид сірки – токсичну речовину, яка викликає кислі дощі, а в Болгарії вугілля гіршої якості використовують не тільки у домашніх печах, але і на електростанціях».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка