"Бориславводоканал" планує запустити міні-ГЕС для стабілізації тиску у трубах

КП "Бориславводоканал" планує запустити міні-ГЕС для стабілізації тиску у трубах.

Як зазначають на підприємстві, з’явився інвестор готовий ввести проблемний гідрооб’єкт в експлуатацію вже у 2016 році, передає Нафтовик.

Ідея побудувати міні-гідроелектростанцію на водоканалі, по якому вода подається з Рибника на Борислав з перепадом висоти приблизно 270-280 м, виникла ще на початку 2000-х. За словами голови ліквідаційної комісії КП "Бориславводоканал" Ярослава Лопушанського, тиск у водопровідній трубі складає приблизно 30 атмосфер і призводить до постійних проривів та витоків води.

«Спочатку виникла думка зняти напругу регулятором тиску, - згадує фахівець. - Однак словаки запропонували вирішити проблему по-іншому - встановити турбіну та генератор для виробництва електричної енергії».
Проект погодилось фінансувати ПАТ "Укранафта", розповідає Ярослав Лопушанський.

"Бориславводоканал" отримав необхідне обладнання для міні-ГЕС, а у 2005 році - технічні умови від "Львівобленерго" та висновки від санітарної станції, - згадує він. – Протягом тривалого часу обладнання зберігали у сухому приміщенні, а тоді перевезли на склад водоканалу, де воно знаходиться у вологому приміщенні близько 10 років».
У 2009 році була ще одна безуспішна спроба встановити міні-ГЕС на водоканалі.

За роки простою обладнання була втрачена певна документація. Однак, за словами Ярослава Лопушанського, наразі з’явився інвестор готовий заплатити гроші відповідно до експертної оцінки і ще цього року запустити міні-ГЕС в експлуатацію. При цьому ініціатор реалізації проекту зобов’язується відновити обладнання власним коштом та підписати тристоронню угоду.

Наразі КП "Бориславводоканал" немає технічної, фінансової та навіть кадрової можливості для запуску станції в дію і сподівається отримати дозвіл від міської влади та громади.  

12 квітня відбулися громадські слухання щодо будівництва міні-гідроелектростанції за участі зацікавлених осіб, виконавчих органів міської ради, заступників міського голови та мешканців міста Борислава.

Передбачається, що проект будівництва міні-ГЕС буде обговорено на засіданнях трьох депутатських комісій: на планово-бюджетній, з питань управління майном та з питань житлово-комунального господарства.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка