Звідки і які електромобілі імпортують в Україну. Інфографіка

Імпорт електромобілів після здешевлення ввозу на митну територію України значно зріс. БізнесЦензор проаналізував митну статистику і з`ясував, як скасування ПДВ до кінця 2022 року вплинуло на динаміку імпорту в Україну автомобілів на електричній тязі.

В січні-вересні 2018 року в Україну імпортували 4100 електромобілів. Загальна митна вартість імпортованих електрокарів становила $49,8 млн. Це майже вдвічі більше, ніж за увесь минулий рік.

60% електромобілів було завезено із США. З Німеччини та Японії – по 10% від загального обсягу імпорту електромобілів. З Південної Кореї та Франції було завезено в Україну 5% та 4% автомобілів відповідно. Всі інші електрокари цього року потрапили в Україну з Китаю, Мексики, Канади та Великої Британії.

ТОП найпопулярніших марок

Найпопулярнішою маркою автомобіля на електротязі в Україні є Nissan LEAF. Їх в січні-вересні було завезено 2245 штук. Це 55% від загальної кількості. Друге місце посідає американська TESLA – 340 штук. В основному це автомобілі, які уже були у користуванні. Третя позиція у ще однієї преміальної марки - BMW I3. Частка цих автомобілів від загального імпорту становила 5%. Четверте та п'яте місця – у Mercedes-Benz B250e та KIA Soul. Не зважаючи на позитивну динаміку, кількість нових авто вкрай мала. Так, за січень-вересень дилери завезли в Україну 215 нових електромобілів. Це 5% від загального обсягу імпорту. З цього обсягу найбільше нових завезли BMW I3 та HYUNDAI Ioniq Electric – 63 та 56 штук відповідно. Нових NISSAN LEAF заїхало - 24, а TESLA (моделей X та S) – 23 штуки.

ТОП імпортерів

Найбільшими імпортерами електромобілів в Україну є фізичні особи, які купують авто як для власного користування так і для перепродажу. В січні-вересні фізособи завезли в Україну, за допомогою фірм-посередників, 2500 електрокарів.

Другим крупним імпортером стала ТОВ «Едісон Моторос», яка завезла 200 електрокарів. Компанія записана на Аліну Мустафаєву. Раніше компанія належала харків'янину Ігорю Головчанському. Йому також належало ТОВ «Еко Таксі» - мережа таксі на електромобілях в Харкові. Компанія «Елавто» імпортувала 135 авто. Компанія належить громадянам Білорусі Юрію Пенязю та Володимиру Павлючкову. ТОВ «Олмакс Груп» завезла 111 електромобілів. Належить компанія Олександру Машталіру з Козятина. Компанія «Добробут-М» – 103. Власником цього імпортера є одесит Дмитро Шильцин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: