Зміна клімату призведе до екстремальних опадів і повеней

Без вжиття термінових заходів зміна клімату підвищить інтенсивність екстремальних дощів, що призведе до сильних повеней.

Про це заявила Міжнародна дослідницька група, передає hightech.fm.

«Екстремальні дощі та пов'язані з ними повені, за прогнозами, стануть тільки інтенсивнішими через зміну клімату, - кажуть науковці. - Дотримання Паризької угоди щодо обмеження глобальних температур до +1,5 °C може запобігти катастрофі, хоча деякі соціальні адаптації все ж будуть потрібні».

«Навіть якщо будуть вжиті заходи з обмеження масштабів глобального потепління, необхідно поліпшити розуміння того, як екстремальні опади і повені зміняться в майбутньому, - зауважив керівник дослідження доктор Стівен Бленкінсоп. - Так ми адаптуємо міста та інші спільноти до більш частих або більш екстремальних явищ».

Вчені проаналізували понад 170 рецензованих наукових робіт. Вони виявили, що у невеликих і міських водозбірних басейнах у багатьох частинах світу рясні дощі збільшують ймовірність повеней і їх масштаби. Це серйозно позначається на житті місцевого населення та інфраструктурі.

Також вчені прийшли до висновку, що збільшення добових екстремальних дощових опадів спостерігалося в глобальному і континентальному масштабі в ХХ і XXI століттях. Все це наслідки діяльності людини.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка