Зелений Курс для України підтримали більше 20 організацій та мереж

Представники громадянського суспільства звернулися до Кабінету Міністрів України та прем'єр-міністра щодо необхідності розробки і затвердження національного Green Deal – українського Зеленого Курсу. Відповідний відкритий лист було опубліковано після онлайн-семінару  “Огляд кліматичних дій та переходу до сталої енергетики в Україні”, що відбувся 18 листопада.

Спільну заяву підтримали провідні асоціації та спілки в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності, а також представники 22 громадських організацій та мереж, висловивши стурбованість відсутністю на державному рівні стратегії декарбонізації до 2050 року та поточним перебігом подій в сфері енергетичної політики.

“Сьогодні, в Україні створена рекордна заборгованість за вироблену електроенергію з ВДЕ - близько 24,8 млрд. грн станом на 1 жовтня 2020 - а графік виплат поточних платежів досі не виконується. … Зусиллями багатьох політиків і журналістів створюється негативний імідж сектору ВДЕ. Державними органами гальмується прийняття Україною більш амбітної цілі (національного визначеного внеску) зі скорочення викидів парникових газів в рамках Паризької угоди”, - йдеться у зверненні.

Громадські організації також представили власне бачення енергетичної стратегії України до 2050 року, яке базується на переході до 100% ВДЕ як найбільш економічно та екологічно доцільному довгостроковому сценарії розвитку України.  Згідно цього бачення до 2050 року можливо досягти 100% ВДЕ у виробництві електричної і теплової енергії, а до 2070 року – повністю перевести транспортний та енергетичний сектори на екологічно чисті види енергії.

Відповідні листи було надіслано Прем’єр-Міністру України Денису Шмигалю, Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ользі Стефанішиній, т. в. о. Міністра енергетики України Ользі Буславець, Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Абрамовському, Міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі, Голові Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП Андрію Герусу, Голові Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренку, а також т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтину Гурі.

Двома днями раніше, 16 листопада, посли 11 держав надіслали прем’єр-міністру Денису Шмигалю відкритого листа в якому висловили занепокоєння тим, що ДП «Гарантований покупець» досі не виконує своїх зобов’язань відновити повні та своєчасні платежі виробникам відновлюваних джерел енергії та розпочати погашення накопиченого боргу Гарантованого Покупця до кінця 2020 року, що є порушенням основних положень угоди між урядом та інвесторами ВДЕ згідно з підписаним влітку меморандумом та закону № 810 від 21 липня 2020 року.

На семінарі також було представлено «Дорожню карту кліматичних цілей України до 2030 року», розроблену організаціями-членами коаліції «Енергетичний Перехід» з залученням понад 30 експертів. Документ включає кількісні індикативні цілі на 2030 рік для п’яти секторів: енергетики, будівель, транспорту, відходів і загального сектору сільського, лісового господарства та землекористування, які є одночасно амбітними та реально досяжними для України. Ця дорожня карта надає бачення того, які кроки має зробити Україна, щоб зменшити вплив на зміну клімату, одночасно розвиваючи економіку та оновлюючи інфраструктуру. Цей документ рекомендує інтегрувати чіткі кліматичні цілі до національних планів і стратегій у всіх секторах під час їх розробки та перегляду, а також підкреслює що повноцінна участь громадськості має бути невід'ємною частиною розробки секторальних стратегіних документів.

Організаторами заходу виступили ГО "Агентство з відновлюваної енергетики", ГС "Біоенергетична асоціація України" та ГС "Global 100 RE Ukraine". Відеозапис семінару доступний за посиланням.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка