Зелені насадження шкодять навколишнім будівлям - нове дослідження британських вчених

Згідно нових досліджень Саусхемптонського університету, зелені насадження у містах можуть завдавати шкоди навколишнім будівлям.

Коли органічні хімічні речовини з дерев та рослинності змішуються із атмосферними забруднювачами, утворений газ може пришвидшити ерозію будівельних матеріалів, в тому числі каменю, бетону і сталі. Під особливу небезпеку попадають історичні будівлі, побудовані із вапняку та пісковику.

Найбільшої шкоди завдає тропосферний озон, який утворюється внаслідок реакції між леткими органічними сполуками, що виділяються рослинами, та типовим забруднювачем - діоксидом азоту.

Деякі різновиди клену та соснових дерев (напр. Псевдотсуга Мензіса - дуже часто зустрічаються у містах) виробляють органічні сполуки, які, в поєднанні з високим рівнем тропосферного озону протягом літа, значно підвищують його концентрацію.

Дослідники заявляють: "В майбутньому містобудівники повинні уважно дивитися які різновиди насаджень використовувати у зелених зонах. Така обдуманість дозволить збільшити довговічність будинків, які мають історичне значення".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка