Зелена енергетика в Україні не розвивається через політичну нестабільність

В Україні започаткували діяльність сотні фірм, котрі націлились на бізнес за допомогою «зеленого» тарифу при використанні відновлювальних джерел енергії. Новий бізнес освоює сонячну, вітрову електрогенерацію та ряд інших напрямків. На «низькому» старті приватні сонячні міні-електростанції потужністю до 10 кВт, котрі дозволено встановлювати на дахах будинків, але для котрих не завершена паперова гра з дозволами на отримання «зеленого» тарифу.
Велика потреба є у використанні біомаси, деревини, пелет для виробництва тепла та електроенергії. Отримувати енергію можна із сміттєзвалищ та із стічних вод.  
Через політичні зміни і через фінансові проблеми виникла ситуацію з уповільненням розвитку альтернативної енергетики.


З 2009 року «зелений» тариф знаходився в межах 0,39-0,47 євро за кВт*год. Для порівняння, Німеччина починала з 0,46-0,57 і на сьогодні має 35 тис.МВт сонячної електрогенерації. Цього року почалася нормативна гра з пониження тарифу, що може привести до занепаду нових технологій. Це на руку монополістам-тепловикам. В червні появилася спроба знизити коефіцієнт зеленого тарифу на 40%.
Країна може зекономити до 50 млн.євро на зеленому тарифі, але це буде порушенням гарантій інвесторам, котрі ввійшли в цей сегмент ринку.

Читайте також: Овес можна використовувати для опалення замість газу
Західні інвестори отримали велике запитання ризиків роботи в Україні. Завмер і ринок біомаси, котрий може замістити 2 млрд. м3 газу, якщо запрацюють когенераційні установки.
Прозорість і відповідальність державних рішень – це те, що дозволить рух та перспективу для  альтернативної енергії в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка