Збагачувальна фабрика на Донеччині економить 85% електроенергії завдяки переходу на LED-освітлення

Добропільська збагачувальна фабрика заощаджує на електроосвітленні ділянки конвеєрних галерей понад 85% електроенергії завдяки переходу на LED-освітлення. 
Встановлення 130 промислових LED-світильників, заміна 3,5 км кабельних ліній і щитових освітлення провели в рамках другого проекту з технічного переоснащення системи електроосвітлення, передає ДТЭК

Згідно з попередніми підрахунками, впроваджені заходи дозволять підприємству заощадити близько 500 тис. кВт·год або 840 тис. гривень у рік.

Як зазначила директор ДТЕК Добропільської ЦЗФ Надія Судак, на встановлення LED-світильників на ділянці конвеєрних галерей надихнули результати минулорічного проекту. 
"У 2017 році в рамках реалізованого ДТЕК ЕСКО проекту з технічного переоснащення системи освітлення у головному корпусі ЦЗФ замінили 340 світильників на світлодіодні і 6 км кабелю на новий – економія на електроосвітленні сягла понад 90%, а освітленість робочих місць зросла в три рази, - пояснює вона. - Цей досвід надихнув нас рухатися далі: на нашому підприємстві не повинно бути темних місць - робота збагачувачів повинна бути безпечною". 
За словами директора ДТЕК ЕСКО Євгена Бушми, реалізація проекту дозволила досягти запланованої економії електроенергії і підвищити комфорт для співробітників. 
«Ми хотіли, щоб на підприємстві стало видно, як удень, - пояснює він. - Разом з підрядниками ТОВ "І ЕЙ СОЛЮШНЗ" і ТОВ "ІнтелТек Україна" повністю перепроектувати систему освітлення: розташування світильників, світлові зони, перерахували навантаження на внутрішню електромережу, а як енергосервісна компанія ми профінансували 100% вартості розробки і реалізації проекту». 
Завдяки модернізації електроосвітлення збагачувальна фабрика економить електроенергію і гроші, зазначає головний енергетик Олександр Ярмоленко. «Так, заміна одного світильника з лампою розжарювання 100Вт на LED-світильник 15 Вт дає економію 85 Вт потужності або 744,6 кВт·год на рік, - пояснює він. - За кожен 1 кВт·год наше підприємство платить 1,86 грн, а один LED-світильник економить 1 385 грн. на рік».

На додачу, на підприємстві покращився рівень освітленості, продовжує Олександр Ярмоленко. «Всі нові лампи мають захист від пилу і вологи, - каже він. – До того ж LED-лампи не вимагають спеціальної утилізації на відміну від люмінесцентних ламп, які містять ртуть і служать кілька років, знижуючи експлуатаційні витрати". 

Зміни позитивно оцінюють робочі фабрики. За словами машиніста конвеєра ДТЕК Добропільська ЦЗФ Анжели Кобець, нове освітлення полегшило прибирання важкодоступних ділянок стрічкового конвеєра. «Раніше часто доводилося користуватися ручними ліхтарями для кращого огляду обладнання, а тепер такої необхідності немає, - каже вона. - З'явилося «денне світло», що дуже важливо в темний час доби".

Як зауважує машиніст конвеєра ДТЕК Добропільська ЦЗФ Надія Кирієнко, нові лампи в галереї моста No10 дозволили знизити споживання енергії та при цьому поліпшили якість освітлення. 
"У встановлених раніше світильників був короткий термін служби - практично кожну зміну доводилося їх міняти, - пояснює вона. Тепер завдяки новим LED-лампам, приймаючи зміну, я точно знаю, що відпрацюю всі 12 годин при хорошому освітленні". 

Проект з модернізації електроосвітлення на ділянці конвеєрних галерей ДТЕК Добропільської ЦЗФ виконаний на умовах енергосервісного контракту терміном на 6 років. Протягом цього часу досягнута економія розподіляється в пропорції 75/25 між ЕСКО-інвестором і замовником. По завершенні терміну дії контракту все нове обладнання і 100% економії дістаються замовнику.

Примітно, що ще один аналогічний проект ДТЕК ЕСКО планує реалізувати на Павлоградській ЦЗФ, де скоро з'явиться 650 нових LED-світильників. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: