Завод у Львові перероблятиме 240 тисяч тонн відходів на рік

Через два роки у Львові, на вулиці Пластовій, 13, планують запустити в роботу завод із переробки відходів.

Це буде перший в Україні сміттєпереробний комплекс потужністю 240 тисяч тонн на рік побудований за європейським зразком, передає mediastar.net.ua

Завод працюватиме за технологією механіко-біологічної переробки. На механічному етапі за допомогою спеціального автоматизованого обладнання та частково вручну відсортовуватиметься скло, метали, полімери, макулатура, тетрапак. Потім вторинну сировину відправлятимуть на переробні підприємства. Разом з тим органічні відходи компостуватимуть.

Такий сміттєпереробний комплекс відповідає вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, яка ґрунтується на найкращих технологіях, які діють у Європі та визнані Європою ефективними у вирішенні проблеми переробки відходів. Окрім того, у ЄС керуються документом BAT (Best Available Technologies) - про найкращі доступні технології в галузі переробки сміття. У Львові використовуватимуть підхід і технологію найбільш розповсюджену у оновлених редакціях 2015-2016 років.

"Головне завдання заводу з механіко-біологічної переробки - зменшити об'єм залишкового сміття, яке підлягає утилізації шляхом захоронення, - пояснює директор ЛКП "Зелений місто" Вадим Ноздря. - Частка залишкових відходів – перероблених і спресованих - становитиме не менше 30%, - говорить директор ЛКП "Зелений місто" Вадим Ноздря. - Окрім того закон України "Про відходи" передбачає, що з 1 січня 2018 року всі відходи мають бути перероблені перед тим, як потрапити на захоронення".

Крім того, на львівському заводі буде передбачене виробництво альтернативного палива - RDF-палива з висушених та подрібнених відходів, на які немає попиту як на вторсировину.

"На заводі якісно розділятимуть фракції сміття, а сам процес буде контрольованим та безпечним, - розповів Вадим Ноздря. - Зокрема, буде кілька різних зон та 24 тунелі закритого типу, де контролюватимуть параметри клімату та викиди, також працюватимуть спеціальні фільтри, які не дозволять поширення неприємного запаху".

Консультувати та наглядати за будівельними, екологічними нормами та фінансовими витратами будуть європейські фахівці від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, які фінансують проект.

Новий завод буде працювати у дві зміни. Проект передбачає можливість модернізації у випадку збільшення навантаження, або введення на заводі додаткової третьої зміни.

"Якщо тендерні процедури завершаться вчасно, будівництво сміттєпереробного заводу у Львові можуть розпочати вже у 2019 році, роботи мають тривати 24 місяці, - додав директор ЛКП "Зелений місто". - Наразі ми знаходимося на етапі отримання всіх дозвільних документів і процедур, щоб завершити розробку проекту і пройти державну комплексну будівельну експертизу".

Будувати сміттєпереробний комплекс у Львові претендує 12 компаній, серед яких є європейські, які мають відповідний досвід у будівництві таких комплексів у сусідніх країнах. «Незабаром ми плануємо оголосити перелік компаній, які пройдуть у другий тур тендеру, - розповідає Вадим Ноздря. - З переможцем конкурсу сподіваємось підписати контракт до кінця цього року».

Окрім будівництва заводу, у Львові також планують запровадити нову систему роздільного збору відходів. На вулицях стоятимуть окремі контейнери для відходів вологих та сухих (папір, пластик, метал, тетрапак), а також скла. Для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття у місті облаштують спеціальні майданчики. Окремий майданчик для збору речей, які не вміщатимуться у звичайні контейнери, облаштують на території самого заводу.

Наразі Польща вже має 150 заводів із переробки відходів побудованих за європейським зразком. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка