Завдяки сонячній електростанції пенсіонер з Черкащини заробляє до 7 тис. грн в місяць

Пенсіонер Борис Домницький із Черкаської області на даху будинку встановив сонячну електростанцію потужністю 10 кВт. 58 сонячних панелей повністю забезпечують будинок електроенергією, а її залишки господар продає за «зеленим» тарифом. На цьому заробляє до 7 тисяч гривень в місяць, пише Еxpres.ua.

Борис Домницький кілька років тому продав свій бізнес, вийшов на пенсію і вирішив змінити життя.

«Заробив купу грошей. А що було робити далі? Не тримати ж їх у банці?! Через кілька років – знеціняться. Довго думав і раптом в Інтернеті знаходжу проект – сонячна електростанція. Мене це настільки зацікавило, що втратив спокій. Почав вивчати. І купив за 14 тисяч євро. Вважаю, що це дуже вигідне капіталовкладення».

Господар порахував, що СЕС окупиться через п’ять-шість років. Потужності електростанції вистачає і для приготування їжі, і для освітлення, і для обігріву будинку. Залишки Борис продає «Черкасобленерго» – за один кіловат платять 5,29 грн.

«Протягом місяця заробляю приблизно 7 тисяч гривень. Погодьтесь, це чимала допомога до пенсії. Тепер мені не треба нічого робити. Я відпочиваю, а за мене працює сонце. За рiк загальна сума від продажу електроенергії складає майже 100 тисяч гривень».

Борис Домницький каже, що придбати сонячні панелі та змонтувати їх разом з інвертором (перетворювачем постійного струму у змінний), було набагато простіше, ніж «вибити» спеціальні дозволи на «зелений» тариф.

«Я поставив перед собою мету. Тому й не здавався. Місяців через три сонячна електростанція запрацювала. Почав продавати енергію».

У вигідності проекту Борис швидко переконав дружину, а от сусіди і знайомі тепер заздрять винахідливості земляка.

«Думаєте я не переконував знайомих? Вмовляв, просив, щоб долучались. Та вони лише кепкували. Не вірили, що на сонці можна добре заробляти. Тепер же нехай кусають лікті. Мій будинок за місяць споживає приблизно 200 кіловат електроенергії. Решта – дохiд. За два роки сонячна електростанція генерувала майже 30 тисяч кВт*год електроенергії. Тож є чим торгувати і влітку, і восени, і взимку. Звiсно ж, найбільше енергії маю в теплу пору року».

Віднедавна пенсіонер захопився іншим проектом: зараз він власноруч виготовляє сонячні колектори для нагрівання води. Стверджує, що вони допоможуть заощадити 60% сімейного бюджету.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка