Завдяки правильній вентиляції будинку можна економити на опаленні

Вентиляція це процес обміну повітря, котрий забезпечує виведення назовні того, що накопичується в повітрі приміщення.
Проблемою більшості будівель є недостатній рівень вентиляції, що створює дискомфорт для мешканців та є загрозою для здоров’я. 
Вентиляційні системи бувають різними за конструкціями. Можуть бути у вигляді натуральної вентиляції або з механічними пристроями переміщення повітря. В першому випадку, рух повітря відбувається за допомогою природної тяги або за участю вітру. Використовуючи вентилятор, рух повітря не залежить від атмосферних факторів. Сам рух повітря може бути організовано як з приміщення назовні, так і навпаки.

Деякі системи примусової вентиляції можна використовувати з додатковими функціями: охолодження або нагрівання повітря, зволоження або осушення повітря. 

Читайте також: Тепловий насос - і обігріє взимку, і дасть прохолоду влітку
Особливу увагу якісній енергоефективній системі вентиляції слід приділити після утеплення стін будівлі і при заміні вікон на щільні, з склопакетами. В цьому випадку обов’язковою стає необхідність забезпечити нормативний рух повітря в приміщеннях, без котрого вологість буде осідати на холодніших частинах стіни і вікна, де з часом заводиться і грибок.

Провітрювання за допомогою тривалого відкривання вікон, в добре утепленому будинку, приводить до того, що втрачається весь ефект від утеплення – тепловтрати підчас провітрювання знецінюють всю економію.
Одним з пристроїв, котрий контролює вентиляцію і заощаджує енергію за допомогою природнього відбору тепла, є грунтовий теплообмінник з незамерзаючою рідиною. Він закопується на глибині 1,2 м, де температура є постійною на рівні 8-12°C. Взимку пристрій дозволяє догріти свіже морозне повітря до 14°C.

22.png

Інший спосіб – грунтовий повітряний колектор або як його ще називають система рекуперації ЗЕМЛЯ-ПОВІТРЯ, котрий забирає повітря поза будинком, опускає його під землю, де в трубопроводі воно отримує сталу температуру землі (8-12°C) і подається в будинок. 21120624b.jpg
Слід зауважити, що поступлення свіжого повітря повинно відбуватися в спальні, вітальні і в кухні. Виведення відпрацьованого повітря повинно здійснюватися в ванні або в туалеті, в безвіконних приміщеннях, а також в кухні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка