Завдяки біопаливу та «чистій» енергії Івано-Франківщина скорочує споживання газу

Завдяки біопаливу та «чистій» енергії Івано-Франківщина скорочує споживання газу

Такий спосіб обійтися без газу стає доробком прикарпатців у шляху до енергонезалежності. Адже цієї зими буде великий ризик померзнути у тих, хто не створить умов для відходу від звичного «блакитного» палива, котре перестало поставлятися зі сходу.

Комунальні служби проаналізували пропозиції про використання електрокотлів для обігрівання. Виявилося, що до цього не готові ані кожна квартира, ані будинок, ані «Теплокомуненерго». Відсутні мережі відповідної потужності та коштів для їх переобладнання у комунальників. Потрібні й додаткові потужні трансформатори.


Для Івано-Франківської області найбільш перспективним є розвиток відновлювальної енергетики, зокрема біомаси, відходів деревини. Ресурс цього палива в області великий. Опалювати дровами і тирсою можна і в комунальних котельнях, і в приватних оселях.

В Івано-Франківську на твердому паливі працюють дві комунальні котельні.  Проектами передбачено, щоб перевести на таке опалення онкодиспансер та геріатричний пансіонат. Шукають гроші. Бажаним було б державне кредитування або інвестиційні кошти.

Продовжуються пошуки місцевих винахідників та раціоналізаторів. Володимир Іванов, один з них, на кошти спонсорів з харківськими партнерами запустив в дію фотоелектричну та теплову сонячну станцію для басейну університету. До цього, шість років тому, він обладнав свою квартиру сонячним водонагрівачем. Використовує нічний тариф для дешевого електричного нагрівання та акумулювання гарячої води вночі. Оплата за обігрівання у нього вдвічі менша від сусідів. 


Зараз в області на твердому паливі працює 20% котелень. Вже в минулому році скоротили споживання газу на 16%, що оцінено в 185 млн. грн.

kotelnaya.jpg

Населення ж області споживає 62% всього газу, а скорочення в минулому році склало тільки 6%. Для населення стане критичною ситуація із зменшенням подачі газу під час зимового опалювального сезону. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: