Зарубинецький спиртзавод на Тернопільщині почав виробляти біоетанол

В березні у Тернопільській області офіційно відновили роботу одного з одинадцяти спиртзаводів, які майже одночасно зупинилися кілька років тому у зв’язку з економічною кризою. Оновлений Зарубинецький спиртзавод -  єдиний виробник біоетанолу в області –  23 червня отримав дозвіл на випуск продукції, йдеться у офіційному повідомленні Тернопільської облради.

Спиртзавод не працював впродовж п’яти років, тому довелося повністю оновлювати технології, обладнання, перекваліфіковувати персонал. Наразі на підприємстві працює 108 робітників, більшість з яких – жителі району. Середній розмір заробітної плати складає 2700 гривень.

Потужність виробництва на заводі - 6000 декалітрів на добу.

«Це перше підприємство в області, яке вироблятиме біоетанол. Як відомо, речовина  робить пальне більш екологічним,  а також  зручним для функціонування двигуна. За нормами частка біоетанолу в пальному  в Україні має становити не менше 5%, але через дефіцит речовини ці норми не виконують. До прикладу, у Бразилії обов’язкова частка становить 20%», - зауважив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.


Варто нагадати, що для оновлення роботи підприємства майже 60 млн грн вклали вірменські інвестори. Очікується, що вироблену тут продукцію будуть переважно експортувати до Європи.

«На підприємстві підготували 500 тонн сировини для випуску основної продукції біоетанолу. Ми працюємо на усіх ринках збуту в Україні, адже є дефіцит цього продукту, тому попит високий. Плануємо вийти і на європейський ринок», - повідомив почесний консул Вірменії Норік Геворкян.

Наразі в області працюють п’ять з одинадцяти спиртзаводів. Інші шість облрада планує запустити до кінця поточного року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка