Запущено виробництво дорожнього покриття з сонячними панелями

Після п’яти років досліджень і тестових розробок спільно з фахівцями Французького національного інституту сонячної енергетики, французька компанія Colas запустила виробництво нового дорожнього покриття Wattway з вбудованими сонячними панелями. 

Один кілометр панелей Wattway може забезпечити енергією вуличні ліхтарі для міста з 5000 жителів.


Свій проект Colas називає «Сонячними дорогами» та запевняє у їх надійності. За словами представників компанії, таке покриття здатне витримати будь-який транспортний засіб, у тому числі вантажні автомобілі. 

При цьому товщина «сонячного» покриття складає всього кілька міліметрів. Wattway монтують прямо на тротуарі без будь-яких спеціальних видів інженерно-будівельних робіт, повідомляє ресурс Рroektstroy.ru.


Крім ліхтарів, Wattway може забезпечувати електрикою офіси, житлові будинки, дорожні знаки, трамвайні колії та інше. Наприклад, 20 квадратних метрів панелей можуть виробляти електрику для живлення одного будинку (без урахування опалення).

Фотоелементи в Wattway вбудовані у багатошарову підкладку. Вони збирають сонячну енергію за допомогою тонкої плівки полікристалічного кремнію, який дозволяє виробляти електрику. На нижній стороні панелі встановлено пристрій зв'язку з боковим модулем, в якому знаходяться електричні компоненти безпеки. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка