Запорізькому посодовцю за псевдоутилізацію небезпечних відходів загрожує до 12 років ув'язнення

Директор одного з Департаментів Запорізької обласної держадміністрації витратив 4 млн грн на псевдоутилізацію небезпечних відходів.

Як встановило слідство, зловживаючи службовим становищем посадовець уклав договір з підприємством, яке не має ліцензії на утилізацію небезпечних відходів, передають Українські національні новини.

Службовець підписав акти виконаних робіт, усвідомлюючи, що роботи взагалі не виконувались, і розтратив кошти обласного бюджету у сумі майже 4 млн гривень.

За фактом розтрати бюджетних коштів прокуратурою області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Посадовцю загрожує покарання до дванадцяти років ув'язнення з конфіскацією майна та позбавленням права працювати на певних посадах чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Катастрофічна ситуація у сфері небезпечних відходів обумовлена безконтрольністю і безвідповідальністю: ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Компанії беруть гроші і замість утилізації викидають небезпечні відходи деінде.

Перевірити підприємства практично неможливо – в Україні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в нашій країні називають "паперовою" або віртуальною. Після такої "утилізації" небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.

У Верховній Раді поставили завдання посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще у минулому році підготували законопроект, згідно з яким підприємства повинні будуть проходити обов'язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак, до цього часу законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: