Запорізький політехнікум встановив на даху сонячну станцію потужністю 3,7 кВт

На даху Запорізького політехнічного центра встановили сонячну електростанцію потужністю 3,7 кВт.

12 сонячних панелей потужністю 310 Вт кожна змонтували у рамках проекту "Сила сонця", який у 2019 році став одним з переможців конкурсу соціальних ініціатив "Ми - це місто" ПАТ "Запоріжсталь", передає Індустріалка

«СЕС зможе забезпечувати електроенергією весь корпус, - розповідає викладач фізики та електротехніки, кандидат фізико-математичних наук Анатолій Король.

На придбання сонячних панелей навчальний заклад отримав грант у розмірі 85 тисяч гривень.

«Діти встановлювали сонячні панелі разом з нашими співробітниками, випускниками, працівниками «Метінвесту», - розповідає директор навчального закладу, депутат Запорізької міської ради Володимир Полухін. - Проект, який забезпечуватиме «зеленою електроенергією весь корпус, а в перспективі – майстерні, дозволяє відпрацьовувати практичні навички по 24 темам».


Сонячні панелі - це частина Центру інноваційних технологій, який відкрили у навчальному закладі у 2019 році. Всього на його обладнання витратили 1,9 мільйона гривень. Гроші виділили з депутатського фонду, підтримку також надали комбінат "Запоріжсталь", Запорізький титано-магнієвий комбінат і "Запоріжвогнетрив".


В одному з навчальних кабінетів встановили спеціальний стенд, на якому можна виконувати різні електротехнічні лабораторні роботи.


«Це дослідний стенд, на якому можна тестувати вимикачі, теплові та фото реле, - розповідає Анатолій Король. - Можна ввімкнути реле струму для того, щоб запустити двигуни і знати, при якому струмі відбувається включення чи виключення двигуна, можна побачити, як перегорає запобіжник, скільки часу це відбувається».


Керівництво політехнічного центру професійно-технічної освіти зазначає, що сонячні панелі і центр інноваційних технологій допомагають реалізувати дуальну систему освіти: поєднати теоретичне навчання студентів з практичним, наближеним до умов виробництва.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: