Запорізькі вчені розробили газогенератор, який працює на сільськогосподарських та побутових відходах

Вчені Запорізької державної інженерної академії спорудили невеликий газогенератор, який здатний виробляти з сільськогосподарських та побутових відходів близько 2,5 кубічних метрів біопалива в годину.

Установку презентували на семінарі-практикумі "Альтернативна енергетика та перспективи її впровадження в бюджетній, комунальній і приватній сферах", яка відбулася наприкінці лютого у Бердянську, передає Pro.berdyansk.

За словами розробників, представлений газогенератор може забезпечити енергопотреби невеликого підприємства або установи.

«Таке устаткування безпечне і під час експлуатації не виділяє шкідливих речовин в атмосферу, - запевняють науковці. – Газогенератор, вартість якого стартує від 65 тисяч гривень, окупиться протягом року».
Як зазначають запорізькі вчені, преставлений газогенератор може працювати на відходах водоочисних станцій Бердянського водоканалу. Також науковці запевнили, що можуть розробити аналогічну установку для полігону твердих побутових відходів.

За словами заступника міського голови Станіслава Лимарчука, інвестори готові фінансувати подібні проекти і подавати доступне тепло в будинки бердянців. «Вартість їх послуг буде значно нижчою, ніж у "Тепломережі", - запевняє чиновник.

Наразі найбільший газогенератор запорізькі вчені встановили у місті Яготин, Київської області. Установка обслуговує молочний комбінат і виробляє близько 330 кубічних метрів біогазу на годину.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка