Запорізька АЕС почала будувати сонячну електростанцію потужністю 13,6МВт

Запорізька атомна електростанція, розташована у місті Енергодар, почала будівництво сонячної електростанції потужністю 13,6МВт.

СЕС зведуть в рамках пілотного проекту «Сонечко», який реалізує Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», передає Запорізька АЕС

Як зазначають на ЗАЕС, концепція узгоджена, кошти виділені, обрана ділянка і схема підключення. Сонячна станція, яка складатиметься з 5 тисяч сонячних панелей і займатиме 37 га, розташують на території гідротехнічних споруд, за градирнями, між ставком-охолоджувачем і Каховським водосховищем.  

Зараз на ділянці активно ведуться підготовчі роботи: за допомогою техніки вирівнюється земля, виконується вертикальне планування. 

Підрядником вже виконана геотопографічна зйомка. Наразі для отримання дозволу основних робіт пакет документів знаходиться на експертизі.  

До кінця травня територію, де буде розміщена сонячна станція, огородять і встановлять освітлення.   

В травні буде проведено тендер і обрано постачальника, який проектуватиме і виконуватиме будівельно-монтажні роботи. «Підрядник поставить сонячні панелі, трансформатори, все інше електричне обладнання для складної лінії видачі напруги 35кВт - розповідає замісник головного інженера УКБ ОП ЗАЕС Олександр Малик. – Наразі ми вже забетонували 700 фундаментів, встановлюємо відеоспостереження - 8 камер».  

За результатами реалізації пілотного проекту «Сонечко» «Енергоатом» прийме рішення про ефективність розвитку сонячної енергетики на інших майданчиках АЕС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка