"Запоріжжяобленерго" заборгувало власникам домашніх СЕС за зеленим тарифом більше півмільйона гривень

ПАТ «Запоріжжяобленерго» заборгувало власникам домашніх сонячних електростанцій за «зеленим» тарифом більше півмільйона гривень.

За словами жителя Бердянська Андрія Камая, який встановив сонячні пенелі на даху власного будинку, виплати за надлишки «зеленої» електроенергії, які підприємство, згідно з Законом України "Про електроенергетику", повинно купувати кожного місяця, не надходять вже з травня, передає ТВ5 Запоріжжя

«Розраховували окупити витрати на придбання СЕС протягом восьми років, - розповідає він. – До квітня поточного року платежі надходили, хоча і з затримками, а влітку "Запоріжжяобленерго" взагалі перестало платити - зараз сума заборгованості становить 35 тисяч гривень».

Зараз власник сонячної мініелектростанції готує пакет документів для стягнення заборгованості через суд. У схожій ситуації опинилася й Лариса Лінь. Жінка встановила сонячну електростанцію в борг – надлишки згенеровані міні-СЕС вже четвертий місяць надходять у загальну мережу, але грошей власниця станції ще не бачила.

У енергетичній компанії ситуацію з платежами за «зеленим» тарифом пояснюють складною економічною ситуацією. «Тільки по заробітній платі "Запоріжжяобленерго" заборгувало співробітникам понад 130 мільйонів гривень, - пояснюють на підприємстві. – На даний момент борг по "зеленим" тарифам становить понад півмільйона гривень і коли ситуація стабілізується невідомо».

Станом на перше грудня 2017 року, "Запоріжжяобленерго" уклало 29 договорів на купівлю надлишків електроенергії у власників "зелених" станцій.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка