Запоріжжя має намір закупити 10 електробусів

У Запоріжжі на двох автобусних маршрутах - No18 і 39 - планують запустити 10 електробусів замість застарілих автобусів з дизельними двигунами.

Обласний центр закупить екологічно чистий транспорт частково за кошти Кіотського протоколу, передає Індустріалка

«Розробляючи проект, ми брали до уваги не тільки географічні показники (спуски та підйоми), а й температурні показники, в яких працює наш транспорт, - пояснює перший заступник міського голови Запоріжжя Сергій Мешок. - Ми порахували, що електробуси долатимуть більш ніж 300 км на день».

На додачу, планується придбання 4 зарядних пристроїв для повільної зарядки(6-8 годин), які будуть встановлені у тролейбусних парках для повної зарядки, та двох - для швидкісної зарядки, які облаштують на кінцевих зупинках. Зокрема, потужність станцій швидкої зарядки дозволить здійснювати підзарядку акумуляторних батарей за 9 хвилин.

Передбачається, що 7 електробусів курсуватимуть на маршруті, що проходить через центр міста, зокрема: маршрут No18 - "Бородінський мкрн-4-й Південний мкрн", а три - на маршруті No38 - "БК ЗАлК - аптека (вул. Рубана)".

Електробуси вийдуть на маршрути після проведення всіх тендерних процедур, зауважив Сергій Мешок. «117 млн надійдуть в рамках Кіотського протоколу, а 90 млн грн виділимо з міського бюджету, -  пояснює він. – При цьому власником транспорту буде місто».

Введення в експлуатацію нових електробусів заплановано на 2020 рік.

Загальна вартість проекту 217. 66 млн грн. До кошторису витрат проекту включені: закупівля електробусів -10 од. на суму -179.2 млн. грн (17.9 млн. за один автобус); закупівля зарядних стацій для повільної зарядки -4 од.- 8.49 млн. грн. закупівля пантографных зарядних станцій -2 од. -12.74 млн. грн; послуги нагляду при монтажі, технічної та гарантійної підтримки зарядних станцій -9.49 млн. грн.; виготовлення наклейок, що символізують співпрацю Мінекології України, міста Запоріжжя та Іспанії - 102 тис. грн.


Передбачається, що новий електротранспорт допоможе не тільки "розвантажити" популярні напрямки, але й знизить екологічне навантаження у Запоріжжі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка