Замість газу українці можуть використовувати енергію опалого листя

Всім знайоме англійське прислів’я: «Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі». Але мало хто знає про те, як це реалізовується на практиці. Практичність англійців в галузі використання енергії і екологічного співжиття з довкіллям можна оцінити на прикладі бізнесу на опалому листі.
Острівна країна ощадно відноситься до використання традиційної енергії, котра отримується з викопних не поновлювальних джерел. Економні англійці використовують різні новітні технології для виробництва енергії з відновлювальних джерел. Це дає шанс зберегти запаси, зменшити негативний вплив на природу, що також збереже з часом гроші, котрі б викинули на покращення екології. 

Читайте також: Біомаса - найкраща заміна російському газу

В Бірмінгемі знайшли спосіб, котрий зекономив комунальні кошти ще й на утилізації осіннього листя. Тут побудований завод по випуску полін з листя – Leaf Log. Започаткували його Пітер Моррісон і Шерон Уормінгтон.

Джерелом сировини є листя з дерев, котре вивозилося на смітники по 16 тис. тон щороку. Зібрати все листя неможливо, адже з одного дерева  опадає до 50 тис. листків. Але використовувати хоча б частину для виробництва тепла під силу в цьому місті.
 
Після ущільнення листя воно перетворюється в поліно вагою 1,2 кг і теплотворною здатністю 27840 кДж/кг. В це поліно запаковується стільки листя, скільки поміщається в 120 літровий мішок. 

При горінні листяного поліна в каміні в атмосферу попадає стільки ж вуглецю, скільки втягнуло дерево при вирощуванні листя. Екологічний баланс не погіршується.

Читайте також: Пункти прийому біомаси можуть позбавити Україну газової залежності

І Україна має послідовників цього руху. Ще в 2011 році в Запоріжжі Олександ Жигалов пішов таким же шляхом і запатентував технологію утилізації листя в паливні брикети. Запропонував свій винахід міській владі. При спалюванні такого брикету отримував по 5-6 Ккал на кг. Цифра співрозмірна із теплотворною здатністю високоякісного вугілля.

7.jpg

Якщо в Англії справа пішла в рух, завод працює, то український раціоналізатор-винахідник чекає на інвестора, котрий би вклав гроші у виробництво і провів експертизу всього технологічного циклу. Процес довгий і складний – треба збирати спеціальну комісію, отримувати дозволи, пройти сесію міськради … 
Питання заміщення газу при опаленні обговорюють щодня …

А листя вже починає падати з дерев... 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка