Закарпаття може себе забезпечити відновлюваною енергією на 253%

Закарпатська область може перейти на відновлювальні види енергії - відходи деревини і електроенергію (встановлення теплоакумуляційного обладнання), скоротивши споживання природного газу на 11,5 млн кубометрів. За даними інституту відновлювальної енергетики Закарпатська область може себе забезпечити відновлювальними видами енергії на 253%.

Такі орієнтири закладено у «Стратегії заміщення природного газу у котельнях закладів бюджетної сфери Закарпаття на альтернативні види палива та електроенергію на 2015-2020 роки», яку планують прийняти на черговій сесії облради.  

В рамках першого етапу впровадження стратегії, який має завершитися до кінця 2015 року, на альтернативне опалення переведуть котельні бюджетних закладів, які споживають блакитного палива найбільше. Сьогодні в області тільки 81 із 1148 бюджетних котелень працює на альтернативних видах палива. 

За даними інституту відновлювальної енергетики, зараз Закарпаття залежить від природного газу на 87%. Дрова для опалювання використовуються всього на 8%, а вугілля – на 5%. За словами експертів, перевести на альтернативні види опалення заклади бюджетної сфери, яка споживає нині всього 4,6% від загального обсягу енергоресурсів, буде не складно.

Закарпаття, яке за запасами деревини займає перше місце в Україні, може відмовитися від 11,5 млн кубометрів російського газу. Щорічно на лісосіках залишається 250 тисяч метрів кубічних відходів деревини, які 50 підприємств області можуть переробити на паливні пелети та брикети. За попередніми підрахунками, за умови заміщення природного газу на 70% паливними пелетами, середня ціна яких становить 1200 гривень за 1 куб.м, витрати на паливо сягатимуть 56 млн. гривень. Враховуючи, що у 2014 року Закарпаття витратило понад 90 млн гривень на природний газ, щорічна економія коштів від впровадження стратегії становитиме щонайменше 34 млн гривень.

На додачу, Закарпатська область має намір продовжувати впроваджувати заходи з енергозбереження, зокрема, утеплювати освітні та медичні заклади. А це теж неабияк заощадить енергоресурси.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: