Забудьте про часи, коли освітлення вимірювали у ватах. Переходьте на люмени

Все більше українців у своїх домівках змінюють лампи розжарювання на економні люмінесцентні або світлодіодні. Таким чином ми скорочуємо наші щомісячні витрати на компослуги та зменшуємо енергозалежність країни вцілому. Але при заміні ламп на нові, нас можуть збити з пантелику їхні технічні параметри.

Для прикладу: у лампах розжарювання, також відомих як "лампи Ілліча", орієнтиром для яскравості є: 40 Вт, 60 Вт, 100 Вт і так далі.

Кілька років тому почалася масова заміна старих ламп на більш енергоефективні люмінесцентні лампи, і ми, методом проб та помилок, вивчали що еквівалентом 100-ватної лампи розжарювання є 20-23 ватна люмінесцентна лампа.

А зараз, коли ціни на світлодіодні (LED) лампи значно знизилися, і все більше домогосподарств вирішили перейти саме на таке освітлення, проблема щодо правильного вибору потужності ламп стала знову актуальною.

Ми звикли вимірювати яскравість у ватах, оскільки раніше купували в основному лампи розжарювання. Але ват - це міра, яка показує скільки електроенергії споживає лампа. Це не міра яскравості. Яскравість вимірюється в люменах: чим більше люменів - тим яскравіше світло.

У таблиці нижче можна ознайомитися із співвідношенням потужності ламп та кількості люмен. Потужність та яскравість можуть дещо відрізнятися від даних у таблиці, але ви отримаєте уявлення на що вам потрібно звертати увагу при купівлі сучасних ламп.

watt_lumen.jpg

Таким чином, щоб замінити 100-ватну лампу розжарювання або 23-ватну люмінесцентну лампу на світлодіодну, нам потрібно обрати таку, яка дає 1300 люмен. Відповідно до таблиці, світлодіодна лампа, еквівалентна до 100-ватної лампи розжарювання споживає всього 18 Вт. Але знову ж таки: перевірте дані про яскравість і потужність на упаковці. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка