Забруднене повітря в містах спричиняє депресію – The Guardian

Забруднення повітря твердими частинками, яке вивчалося в дослідженні, походить від спалювання викопного палива в транспортних засобах, будинках і промисловості. Вчені заявили, що нові дані ще більше посилили заклики вирішити проблему, яку Всесвітня організація охорони здоров’я називає «надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я», пов’язаною з забрудненням повітря, повідомляє The Guardian.

Огляд глобальних даних показав, що люди, які живуть в регіонах з високим забрудненням повітря, частіше страждають від депресії і самогубств. При цьому вчені визнають, що зарано називати брудне повітря причиною розвитку депресії.

«Ми показали, що забруднення повітря може завдати істотної шкоди нашому психічному здоров’ю, тому необхідність в очищенні повітря, яким ми дихаємо, ще більш актуальна», — сказала Ізобель Брейтуейт з Університетського коледжу Лондона (UCL), яка очолювала дослідження.

За словами дослідниці, дрібні частки брудного повітря можуть потрапляти в мозок як через кровотік, так і через ніс, і забруднення повітря може бути пов’язано зі збільшенням запалень мозку, пошкодженням нервових клітин і змінами у виробленні гормонів стресу.

За даними ВООЗ, більше 264 мільйонів людей у світі страждають на депресію. При цьому, понад 90% населення світу живе із забрудненням повітря вище рівня, рекомендованого ВООЗ.

Джозеф Хейс, ще один представник дослідницької групи, сказав, що є переконливі докази того, що забруднення повітря саме по собі збільшує ризик несприятливих наслідків для психічного здоров’я.

В огляді, опублікованому в журналі Environmental Health Perspectives, використовувалися суворі критерії якості для відбору і об'єднання даних досліджень з 16 країн, опублікованих до 2017 року. Це виявило тісний статистичний зв’язок між токсичним повітрям, депресією і самогубством. Факти підтверджують і недавні дослідження, що пов’язують забруднення повітря з «надзвичайно високою смертністю» у людей з психічними розладами і чотириразовим ризиком депресії у підлітків.

Інші дослідження показують, що забруднення повітря викликає «величезне» зниження інтелекту і пов’язане з деменцією. Всеохоплюючий глобальний огляд, проведений раніше в 2019 році, показав, що забруднення повітря може пошкодити кожен орган людського організму.

Дані, проаналізовані в новому дослідженні, пов’язали депресію з частинками забруднення повітря розміром менше 2,5 мікрометрів (відомим як PM2, 5). Люди, у яких рівень PM2, 5 протягом року або більше збільшився на 10 мікрограмів на кубічний метр (мкг / м 3) протягом року або більше, мали на 10% вищий ризик розвитку депресії. Рівень PM2, 5 в містах варіюється від 114 мкг / м 3 в Делі, Індія, до всього 6 мкг / м 3 в Оттаві, Канада.

Доступні дані про ризик самогубства були для частинок розміром до 10 мікрометрів (PM10). Дослідники виявили короткочасний ефект: збільшення на 10 мкг / м 3 протягом трьох днів підвищує ризик самогубства на 2%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка