За рік український завод планує побудувати 22 вітроенергетичні установки потужністю 3,5-4,8 МВт кожна

У 2019 році ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» планує побудувати 7 вітротурбін потужністю 3,5 МВт та 15-20 вітротурбін потужністю 4,5-4,8 МВт.

За словами Андрій Сергієнко, перший заступник генерального директора управляючої компанії «Вітряні парки України» (до складу групи входить ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі»), введення вытроенергетичних потужностей залежатиме від інвестиційного клімату та прогнозованого законодавства в Україні, передає expro.com.ua

«2018 рік був перехідним, ми завершили плановий монтаж турбін потужністю 3,0-3,3 МВт – загалом встановили 15 МВт, а на 2019 році на 2019 рік сформували певний портфель замовлень - плануємо ввести в експлуатацію вітроенергетичні установки загальною потужністю 90-100 МВт, - розповідає він. - Цикл поставки турбін займає біля року, до цього має бути цикл девелопменту».

Вітроенергетині установки(ВЕУ) потужністю 4,5-4,8 МВт не спороджувалися в Україні, зауважує Андрій Сергієнко. «Нові ВЕУ вироблятимуть 15-17 млн кВт-год електроенергії у рік, - каже він. - За нашими розрахунками, турбіни серії 4х будуть більш цікавими для інвестора і ми розраховуємо, що вони стануть більш рентабельними».

Нова турбіна потужністю 4,5 МВт буде вимагати нової кранової техніки, каже фахівець. "Українські компанії - одна з Маріуполя, інша з Краматорська - використовують стандартний кран, а для наших потреб буде завезено інший кран,  - пояснює Андрій Сергієнко . - В Україні поки такі крани не роблять, але самі компанії, які будуть їх експлуатувати – це українські компанії".


На заводі є конструкторське відділення, яке безпосередньо та щоденно взаємодіє з німецькими партнерами, розповідає Андрій Сергієнко.

«Європейське конструкторське бюро є основним розробником, допомагає нам проходити атестацію, отримувати сертифікати та підтверджувати технологію, але ми намагаємось дедалі активніше брати участь саме у моделюванні і розробці прототипів турбін разом з партнерами, - розповідає він. – Наразі ми імпортуємо всі високотехнологічні, запатентовані, складні інженерні вузли: редуктори, трансформатори, електроніка (перважно Siemens), а все що має умовно просту конструктивну долю виконання (рами і вали, частково електроніка) ми виробляємо в Україні: башту, пластик гондоли, основний вал гондоли, анкерний кошик, також самостійно виконуємо багато операцій з переробки, зборки та тестування».

Є ідеї організувати виробництво лопатей, але для цього потрібно розуміти навіщо це робити, адже це потребує значних інвестицій, зауважує Андрій Сергієнко, зауважуючи, що завдяки локалізації виробництва завод створює суттєвий мультиплікатор для суміжних сфер: з однієї гривні в ціні продукції суміжні сфери отримують до 4 гривень в цінах товарів та послуг.

«Поглиблюємо кооперацію з краматорськими заводами, співпрацюємо із «Старокраматорським машинобудівним заводом», НКМЗ («Новокраматорський машинобудівний завод»), також наші замовлення розміщуються на «Енергомашспецсталі» (лиття, кування), на «Краматорському заводі важкого станкобудування», які виготовляють для нас башти, - пояснює він. - Серед партнерів українські перевізники, виробники металу, також ми працюємо з українськими цементними підприємствами, з заводом «Південкабель» та «Запоріжтрансформатор», співпрацюємо з представництвами Siemens, Schneider Electric та ABB і постійно користуємося послугами наших будівельних компаній, проектних інститутів та інших підрядників».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка