За рік число бурових для видобутку нафти і газу у світі зменшилося більш, ніж удвічі

У липні кількість діючих бурових для видобутку нафти і газу в усьому світі знизилося на 1208 установок у порівнянні з липнем 2019 року.

Про це свідчить Новий звіт американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, передає teknoblog

Зокрема, в липні число бурових зменшилося у порівнянні з червнем на 43 установки до 1030 одиниць.

Найбільше зупинених бурових припадає на частку американських сланцевиків.

В одному тільки липні в США, за даними компанії, показник впав у порівнянні з червнем на 19 одиниць і склав 255 установок. Цікаво, що в Канаді бурових якраз стало більше - на 14 одиниць, до 32 установок.

Кількість бурових в Європі скоротилася на п'ять до 105 одиниць. На Близькому Сході зменшилося на 28 і склало 315 установок. В Азіатсько-тихоокеанському регіоні (АТР) число установок зменшилося на чотири до 193, в Африці - на чотири до 56 бурових. У Латинській Америці показник виріс на три одиниці до 74 установок.

Аналітики вважають, що США знаходяться на порозі рекордного обвалу нафтовидобутку. Число газових і нафтових бурових установок впало до мінімуму, виробництво неухильно скорочується. Компанії масово подають на банкрутство і призупиняють роботу.

Згідно з прогнозом аналітиків Rystad Energy, близько 140 американських нафтогазових компаній оголосять про банкрутство в цьому році. Сланцевий видобуток в США може опуститися нижче 5 млн барелів на добу. У підсумку, пророкує ShaleProfile Analytics, США недорахуються третини сланцевої галузі.

Повернутися до колишніх обсягів виробництва в умовах падіння попиту, викликаного пандемією, неможливо. "Найімовірніше, пройдуть роки, перш ніж сланцевики знову досягнуть того ж рівня, якщо це взагалі коли-небудь станеться", - констатує The Wall Street Journal.

Згідно з дослідженням Федерального резервного банку (ФРБ) Далласа, навіть у відносно "дешевому" сланцевому басейні Permian в Західному Техасі для рентабельності потрібна нафта в середньому по 49 доларів за барель. Як зазначає ФРБ, при 40 доларах протягом року виживуть тільки 15% виробників.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка