За рік В’єтнам встановив 9,6 ГВт дахових сонячних станцій

У 2020 році В'єтнам ввів в експлуатацію дахові сонячні електростанції загальною потужністю понад 9,583 ГВт.

Неймовірне зростання цього сектору зумовлене зниженням в країні «зелених» тарифів для покрівельних проектів з 2021 року, передає elektrovesti.net

Протягом 2020 року потужності покрівельних сонячних установок у В'єтнамі зросли з 378 МВт до 9583 МВт, які розподілені приблизно по 102 тис. об'єктів. Причому приблизно 6,7 ГВт були встановлені в грудні.

На встановлених торік дахових СЕС власники зможуть заробляти 8,4-9,4 цента США за кіловат-годину протягом 20 років. Відповідно, розробники намагалися підключити до систему максимальні обсяги потужностей до кінця року.

Як результат, В'єтнам виконав програму «100 тисяч сонячних дахів» раніше запланованого терміну на 5 років з великим, майже десятикратним перевищенням обсягів. Цільовий показник покрівельної генерації на 2025 рік дорівнював 1 ГВт.

Популярність покрівельних проектів була настільки велика, що деякі сільськогосподарські виробники будували навіси для розміщення сонячних установок, і регуляторам довелося уточнювати вимоги, визначивши види будівель, на дахах яких можуть розміщуватися сонячні електростанції, що беруть участь у системі підтримки.

Згідно з даними IRENA, встановлена потужність сонячної енергетики В'єтнаму у кінці 2019 року становила 5695 МВт. А вже до кінця 2020 року потужності фотоелектричної сонячної генерації, згідно з даними Міністерства промисловості і торгівлі В'єтнаму (MOIT), досягли 16449 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка