За півроку «Черкасиобленерго» придбало у домогосподарств 212 тис кВт-год «сонячної» електроенергії

За перше півріччя 2017 року ПАТ «Черкасиобленерго» придбало у домогосподарств 212 тис. кВт-год «сонячної» електроенергії.

За півроку домогосподарствам області вдалось у 2,5 рази перевищити торішні обсяги проданої «сонячної» електроенергії – у 2016 році цей показник становив 60 тис. кВт-год., передає cherkasyoblenergo.com.

«Нині енергію сонця на Черкащині генерують електростанції 47-ми домогосподарств та 5-ти підприємств, - зазначають у обленерго. – «Домашні» СЕС спонукають власників заощаджувати електроенергію, аби більше продати державі».

Закупівля електроенергії відбувається відповідно до постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг , статті 17 Закону України "Про електроенергетику".

"Зелений" тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств, обладнаних сонячними електростанціями, з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року складає 5,29 грн за кВт*год.

Два роки тому 62-річний ватутінець Борис Домніцький вклав 14 тисяч євро у сонячну електростанцію: встановив на даху сараю 57 сонячних панелей, які виробляють 14 тисяч кВт*год електроенергії у рік.

Реалізація електроенергії від «домашніх» сонячних станцій відбувається відповідно до договору купівлі-продажу електричної енергії між власником станції та «Черкасиобленерго».

«Замовник звертається до підприємства з відповідною заявою, одна з умов – потужність інвертора електростанції не повинна перевищувати 30 кВт, - пояснює заступник технічного директора з перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Рєзнік. – Вигода для нашого підприємства досить умовна, для держави – це перспективна тенденція».

Зважаючи на нинішню вартість кВт-год, передусім у встановленні сонячних електростанцій зацікавлені домогосподарства, зауважує фахівець. «У літні місяці генерація електроенергії однією «домашньою» електростанцією у середньому складає близько 1500 кВт*год, а це 7-8 тисяч грн доходу, - розповідає Володимир Рєзнік. - У зимові місяці міні-СЕС виробляють до 200 кВт*год».

Перші «домашні» СЕС на Черкащині з’явилися у 2015 році - тоді їх було всього 6, у 2016 році – вже 29. Цьогоріч в експлуатацію ввели ще 12 «домашніх» сонячних електростанцій, більшість яких мають потужність 10 кВт і вище.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка