За п’ять років потужність накопичувачів енергії в США зросте до 7,5 ГВт

До 2025 року у США потужність накопичувачів енергії зросте у шість разів – до ≈7,5 ГВт.

Такий прогноз озвучила британська група компаній Wood Mackenzie (WoodMac), передає ruscable

Згідно з документом, через п’ять років річний оборот внутрішнього ринку електроенергії з використанням накопичувачів енергії складе $7,3 млрд, у першу чергу, за рахунок масштабних закупівель електроенергії у великих енергооб'єктів, велика частина яких буде представлена енергокомплексами у складі накопичувачів енергії і СЕС.

У 2021 році очікується різке зростання будівництва великих накопичувальних комплексів, які будуть приєднані до енергосистем, і саме на їх частку доведеться більше двох третин щорічного приросту американського ринку накопичувачів енергії на період до 2025 року.

За оцінкою експертів, у найближчі п'ять років цей сектор буде розширюватися і далі, особливо у штатах Нью-Йорк і Массачусетс, а також в операційній зоні системного оператора ряду штатів східного узбережжя PJM Interconnection2.

У третьому кварталі 2020 року у США ввели в експлуатацію накопичувачі енергії загальною потужністю 476 МВт, що на 240% більше попереднього рекордного показника, зафіксованого у другому кварталі минулого року. При проведенні аналізу WoodMac були враховані всі підключені до енергосистеми розподілені системи накопичення енергії (Battery Energy Storage System, BESS), більше 99% з яких склали накопичувачі ємнісного типу на базі літій-іонних батарей. Найпомітніший приріст потужності систем накопичення енергії спостерігався у Каліфорнії, де були введені в експлуатацію накопичувачі енергії сумарною потужністю майже 400 МВт і енергоємністю 578 МВт*год.

Відповідно до позитивної тенденції останніх шести кварталів сумарна потужність і енергоємність побутових накопичувачів енергії, що відносяться до категорії «behind-the-meter», тобто неврахованих у диспетчерському графіку, у третьому кварталі також виросли на 52 МВт і 119 МВт*год відповідно. За оцінкою WoodMac, у найближчі п'ять років цей сектор буде розширюватися і далі, особливо у штатах Нью-Йорк і Массачусетс, а також в операційній зоні системного оператора ряду штатів східного узбережжя PJM Interconnection2.

При цьому обсяг вводів промислових накопичувачів енергії, що відносяться до категорії "behind-the-meter", навпаки, скоротився на 3% у порівнянні з другим кварталом 2020 року, у дечому через епідемію коронавірусу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка