За останніх півстоліття в світі вироблено понад 9 млрд тонн пластику

З 1950-х років в світі вироблено близько 9,1 млрд тонн пластику, третина якого на сьогодні є сміттям – такі результати дослідження наводить журнал Science Advances, передає УНН.

Щороку виробництво пластику збільшується, жодних прогнозів щодо скорочення кількості пластикової продукції немає, вважає провідний автор дослідження Роланд Гейер.

«Ми на шляху до планетарної катастрофи», – зазначив Р. Гейер.

За 65 років виробництво пластика збільшилося в 200 разів: в 1950 році обсяг виробництва становив 2 млн тонн, то до 2015 року – 400 млн тонн. Оскільки питання утилізації пластику залишається невирішеним, це має негативні наслідки для довкілля.

«Лише 9% пластикового сміття переробляється, 12% – знищується, а решта 79% накопичуються на звалищах або в навколишньому середовищі», – відзначають вчені.

Лідером з виробництва пластику є Китай, за ним йдуть Європа і Північна Америка. Близько 35% пластику призначене для виготовлення тари. Лише в Україні щороку утворюється близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких – це тара. В багатьох країнах її збирають завдяки фандоматам – спеціальним автоматам, що повертають людям частину грошей за використану тару. Така система працює зокрема в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандоматам збирають 95% тари, в Фінляндії – 93,3%, а в Данії – 89%. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка