За минулий тиждень «Укренерго» тричі обмежувала «зелену» генерацію

За минулий тиждень Національна енергетична компанія «Укренерго» тричі обмежувала виробництво електроенергії з вітрових та сонячних електростанцій.

Як повідомили у Асоціації сонячної енергетики України (АСЕУ), масштабні обмеження роботи виробників «зеленої» електроенергії відбулися 30 березня, 1 та 3 квітня 2021 року по всій території України, передає expro.com.ua

«У зазначені дні оператор системи передачі - «Укренерго» та, відповідно, диспетчери оператора системи розподілу надавали команди на розвантаження «зеленій» генерації», - йдеться у заяві. - При цьому розвантаження об`єктів з ВДЕ віддавалися на величину від 243 до 1415 МВт».

Як повідомляють в АСЕУ, станом на сьогодні, внаслідок обмежень, виробники електроенергії з ВДЕ можуть отримати збитки, адже до сих пір, жодна компанія не отримала передбаченої законом компенсації за обмеження, що відбулись минулого року.

«Процес виплат компенсацій за обмеження відновлюваній генерації за минулий рік має бути розпочато якомога скоріше, - зазначив голова асоціації Артем Семенишин. - Цей процес має відбуватись не у ручному режимі, а в автоматичному».

В асоціації наголосили, про ще одну не вирішену проблему спричинену примусовими обмеженнями генерації - виникнення небалансів (зміна графіка виробництва станцій у сторону зменшення – ред.), за які виробники наразі зобов'язані платити штрафи, через правову колізію у діючих нормативних актах НКРЕКП.

«Укренерго» 11 березня вперше у поточному році застосувало диспетчерське обмеження генерації з відновлюваних джерел енергії сумарно на 400 МВт, через профіцит потужностей в енергосистемі, та зростання виробництва електроенергії з ВДЕ.

Другого квітня, АСЕУ звернулася до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, з проханням не застосовувати штрафні санкції для генерації з відновлюваних джерел енергії за небаланси, що спричинені виконанням диспетчерських команд на зменшення навантаження. Згідно з листом АСЕУ, виробники з ВДЕ несуть відповідальність за небаланси, хоча навіть не можуть їм запобігти, оскільки зобов’язані виконувати команди диспетчера оператора системи передачі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка