За два роки у Вінниці побудували 360 велопарковок та 10 велостанцій технічного самообслуговування

За два роки у Вінниці побудовано 360 парковок на 720 велосипедів на території міста встановлено 15 станцій муніципального велопрокату Nextbike зі 120 велосипедами.

Як зазначають у міськраді, кількість аренд велосипедів протягом першого повноцінного сезону 2019 року (квітень-вересень) склала близько 30 тисяч, передає 0432.ua.

Починають користуватися велосипедами під час виконання своїх посадових обов'язків працівники виконавчих органів міської ради.

Вінницькі патрульні разом зі співробітниками Муніципальної варти патрулюють місто, пересуваючись на влосипедах.

У 2011 році в місті почали з'являтися перші вело-пішохідні доріжки і велосмуги. Велосмуги були прокладені на вул. Пирогова, на проспектах космонавтів і юності.

"Найдовший велосипедний маршрут, який проходив по Хмельницькому шосе від Західного автовокзалу до площі Гагаріна, склав 3,8 км, - розповів головний спеціаліст відділу транспорту та зв'язку департаменту енергетики, транспорту та зв'язку міської ради Андрій Сорокін. - Вело-пішохідна смуга діє й донині, а велосмуги на вул. Пирогова та вул. Космонавтів у 2015 році трансформувалися у більш безпечні виділені велосипедні доріжки".


У 2013 році депутати міської ради прийняли Програму розвитку велосипедного руху у місті Вінниця на 2013-2020 роки, в рамках якої повинні були прокласти 85 км велосипедних маршрутів різного типу і побудувати велопарковки. Зараз місто має 60 км велосипедних доріг різного типу.

Найдовший веломаршрут має протяжність майже 9 кілометрів і пролягає по Хмельницькому шосе-вул. Юності-вул. А. Первозванного - Вул. Пирогова-Гніванському шосе-Об'їзному шосе-Барському шосе.

У 2018 році в рамках співпраці зі Швейцарською Конфедерацією було побудовано 360 парковок на 720 велосипедів, 190 з них встановлені поблизу закладів освіти і мають накриття. Ще 170 парковок були встановлені біля адміністративних будівель, закладів охорони здоров'я та спортивних комплексів.

Торік у Вінниці з'явився муніципальний велопрокат Nextbike.

Крім того, місто придбало велосипеди та засоби безпеки (жилети, шоломи тощо) для користування працівниками апарату міської ради. Для виконання службових обов'язків протягом 2019 року велосипедами скористалися працівники 22 департаментів міської ради, трьох відділів і чотирьох комунальних підприємств.

З 2019 року спроектовані на проїжджій частині велосмуги у Вінниці почали виділяти червоним кольором (вул. Замостянська, вул. Воїнів Інтернаціоналістів).

Протягом 2019 року в рамках співпраці зі Швейцарською Конфедерацією реалізували проект "Місто для велосипедистів", в рамках якого було встановлено 10 карт велосипедних маршрутів. На карті вказані велодоріжки і смуги, наявні станції прокату велосипедів Nextbike і 10 велостанцій технічного самообслуговування, які встановили у 2019 році на перетині найбільш актуальних веломаршрутів. На станціях велосипедист може полагодити свій транспорт, не звертаючись у веломайстерні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка