За допомогою сонячних концентраторів в Кенії печуть хліб і виготовляють арахісове масло

Сонячна енергія обіцяє стати одним із провідних джерел екологічно чистої енергетики майбутнього. Найбільш відоме її застосування – через сонячні панелі, які можуть виробляти електроенергію для будинків і підприємств. Проте, навіть у міру підвищення ефективності сонячних фотоелектричних панелей, сонячна електрика як і раніше є поза досяжністю для багатьох людей, оскільки вимагає значних попередніх інвестицій, а також дизайнерів, виробників і монтажників.

У країнах, що розвиваються, сонячна енергія часто використовується для освітлення і зарядки мобільних пристроїв. Такі сонячні технології в межах досяжності жителів з низьким рівнем доходу, однак можуть заповнити лише частину енергетичних потреб людей. Ще більший попит на використання сонячної енергії для виробництва тепла, щоб приготувати їжу або очистити воду.

Одна з організацій, яка займається розвитком доступних і недорогих сонячних технологій для країн, що розвивається – GoSol, дає змогу збирати і безкоштовно використовувати сонячну енергію: без забруднення повітря, незалежно від електричної потужності або наявності палива. На прикладі декількох пілотних проектів GoSol демонструє як за допомогою сонячних концентраторів у Кенії діють пекарня і виробництво арахісового масла.За допомогою сонячних концентраторів, вдається не лише економити кошти, а й виробляти якісніші продукти. Арахісове масло, зокрема, має приємніший смак, без гіркоти, яка з’являється від диму. А пекарня відтепер може забезпечити більше шкіл випічкою і зекономити гроші на електриці.

GoSol використовує 4 квадратних метрів дзеркал, щоб зробити розрахункову сонячну теплову потужність 2 кВт (приблизно дорівнює стандартній газовій плиті) при вартості будівництва від $ 350 до $ 500 (в залежності від того, перероблені чи нові матеріали використовується), і може окупитися протягом року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка