За десять років сумарна енергоємність накопичувачів енергії у світі зросте до 741 ГВт*год – дослідження

До 2030 року сумарна енергоємність накопичувачів енергії зросте до 741 ГВт*год, що відповідає середньорічному приросту у 31%.

Такий прогноз озвучила британська компанія Wood Mackenzie, проаналізувавши загальносвітові тенденції на найближчі десять років, передає ruscable

У дослідженні розглядалися переважно накопичувачі енергії ємнісного типу на базі літій-іонних батарей, і не враховувалися гідроакумулюючі електростанції. У поточному році у зв'язку з епідемією COVID-19 обсяг ведення в експлуатацію нових накопичувачів енергії зменшився на 17% або на 2 ГВт*год, ніж прогнозувалося раніше. У Wood Mac переконують, що у кінці 2020 року запуск накопичувачів енергії у роботу прискориться.

Частка США в очікуваному загальному прирості енергоємності накопичувачів енергії за десять років може скласти 49%, тобто 365 ГВт*год, і велика роль у цьому відводиться процедурам планування розвитку енергоресурсів, так як енергетична політика багатьох штатів зараз спрямована, у першу чергу, на підтримку використання ВДЕ і технологій накопичення енергії. Кількість накопичувачів енергії, що враховуються при формуванні диспетчерського графіка у США вже у наступному році зросте, але тенденція сповільниться до 2025 року. Пізніше, якщо доходи від використання накопичувачів на оптових ринках електроенергії (потужності) збільшаться і врівноважать інвестиції у їх будівництво, це зростання стане більш стійким.

Компанії, зайняті у сфері енергопостачання, в останні роки для забезпечення надійності поставок електроенергії (потужності) все активніше використовують можливості накопичувачів енергії. Разом з тим, існують деякі перешкоди для прямої оплати послуг зі зберігання електроенергії як для власників невеликих побутових установок, так і накопичувачів енергії промислового масштабу. Поліпшення цінових сигналів з боку енергоринку і підвищення рентабельності накопичувачів енергії є одним з важливих завдань на майбутнє.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка