За десять років Індія закрила 590 ГВт вугільних станцій

Індія вивела з експлуатації 590 ГВт вугільних електростанцій з 2010 року.

Про це свідчать дані Global Energy Monitor(GEM), передає indiatimes.com

Однак Індія ще не взяла на себе зобов'язання досягти чистої нульової мети. Експерти вважають, що країна може заощадити мільярди доларів, скасувавши нові проекти з видобутку вугілля. Країні слід зосередитися на розвитку поновлюваних джерел енергії та усуненні перешкод для зростання чистої енергетики.

Наразі Індія планує побудувати вугільні електростанції потужністю майже 60 ГВт.

Згідно зі звітом Carbon Tracker за червень 2021 року "Не відроджуйте вугілля", це неекономічно і пов'язане з ризиком звалити на плечі індійських споживачів і платників податків більшу частину фінансового та екологічного тягаря надалі, зв'язавши мережу з більш дорогої тепловою енергією і потенційно залишивши ряд збиткових вугільних електростанцій, які можуть опинитися у скрутному становищі.

Аналіз показує, що 86% нових вугільних енергетичних проектів завдадуть майже 40 мільярдів доларів втрат, навіть якщо припустити, що вони будуть працювати у звичайному режимі. Сума збільшується до 93% і становить 54 мільярди доларів США при розгляді сценарію з більш обмеженими кліматичними умовами, при якому закриття вугільних електростанцій відбудеться не пізніше 2040 року і набагато раніше, ніж 40 років.

Показники потужності(або завантаження) вугільних електростанцій у всьому світі мають тенденцію до зниження, і Індія не є винятком. За оцінками Carbon Tracker, з 2018 року коефіцієнт потужності вугільних електростанцій у середньому знизився на 5% по всій Індії, а загальне завантаження вугільного парку у 2020 році складе 53%. Фактори завантаження є ключовим показником прибутковості заводу - чим менше завод генерує, тим менше він отримує доходів і прибутку.

Середня тривалість експлуатації вугільних станцій в Індії становить 17 років у порівнянні з очікуваним терміном корисного використання у 40 років. Це ще гірше для нових вугільних електростанцій, яким доведеться довше боротися з більш низьким завантаженням і ризикувати опинитися у скрутному становищі.

В даний час будівництво нових відновлюваних джерел енергії в Індії обходиться дешевше, ніж будівництво нових вугільних електростанцій. Будівництво нових об’єктів на ВДЕ вже перевершує 84% діючого парку вугілля в Індії. До 2024 року відновлювані джерела енергії будуть конкурувати з існуючим вугіллям у всіх частинах Індії. За оцінками Carbon Tracker, розробка нового берегового вітру обходиться у 40 доларів за МВт-год, а для нових сонячних фотоелектричних систем - у 37 доларів за МВт-год. Це вигідно відрізняється від існуючих вугільних електростанцій, вартість яких оцінюється у 41 долар США за МВт-год.

Дефляційна тенденція, яка вже спостерігається у витратах на відновлювані джерела енергії, в цьому десятилітті призведе до подальшого зниження завдяки підвищенню ефективності масштабу, на відміну від вугільних електростанцій, які сильно схильні до нестабільних витрат на паливо. Крім того, затримки з боку операторів вугільних електростанцій у впровадженні технології скорочення викидів, призначеної для поліпшення поганої якості повітря в Індії, призведуть до початкового зростання експлуатаційних витрат на електростанції з 2025 року, коли, як очікується, вони будуть застосовуватися. Це може призвести до збільшення витрат до 13%.

Із загального обсягу вугільних станцій потужністю 60 ГВт 23 ГВт знаходяться на стадії дозволу або попереднього дозволу, що може означати, що фінансування ще не забезпечено. Більше половини цієї суми припадає на державні компанії. Ризики та можливості чітко визначені з точки зору фінансових та екологічних результатів, і Індії ще не пізно стати на правильний шлях до стійкого енергетичного майбутнього.

Індії слід припинити будівництво нових вугільних електростанцій і замість цього зосередитися на розвитку поновлюваних джерел енергії та усуненні перешкод для зростання чистої енергетики. У минулому році Індія оголосила про цільове будівництво 450 ГВт відновлюваних джерел енергії до 2030 року, що складе 60% енергії з відновлюваних джерел. Це можна порівняти з загальною потужністю близько 80 ГВт від вітру і сонця у 2020 році, у результаті чого чистий приріст склав всього 5 ГВт з 2019 року.

Зростання відновлюваних джерел енергії було повільним через різні проблеми, включаючи ризики, пов'язані з відходами, відсутністю інфраструктури та нестачею фінансування для нових проектів. Ситуація змінилися, коли державний банк Індії почав надавати фінансування у розмірі близько 4 мільярдів доларів на проекти з відновлюваних джерел енергії, а також оголошення компаній приватного сектора, таких як Reliance Industries, які вкладуть 10 мільярдів доларів у чисту енергію протягом наступних трьох років.

З початку пандемії Covid-19 на початку 2020 року Індія виділила на енергетичний сектор більше грошей, ніж будь-яка інша велика економіка. Проте з 136 мільярдів доларів виділених коштів більше половини спрямовано на "іншу" енергію, яка може знайти шлях до фінансування викопного палива, у порівнянні з 36 мільярдами доларів, виділеними на чисту енергію.

Індія повинна скористатися цією можливістю, щоб спрямувати більше коштів на чисту енергетику і відмовитися від викопного палива, яке сприяє тому, що повітря Індії найбільш забруднене в усьому світі. Це краще підготує країну до стійкої енергосистеми, дозволить впорядковано відмовитися від вугілля і стане дешевшою альтернативою для споживачів і платників податків, ніж продовження субсидування викопного палива.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка